Duhovna misel za 17., 18. nedeljo med letom

»Zakaj trošite denar za to, kar ni kruh, in svoj zaslužek za to, kar ne nasiti« (Iz 55,2)

2014_30

http://vesna.atlantidaforum.com/?p=155

»DAL TI BOM MODRO IN RAZUMNO SRCE.« (1 Kr 3,12)

Izraelski kralj Salomon, ki je živel v 10. stoletju pr. Kr., je takoj na začetku kraljevanja svojo odgovorno službo izročil Bogu v roke. Ni prosil za bogastvo, slavo in moč, ampak za modro in razumno srce, s katerim bi znal vladati ljudstvu. Salomonov zgled nam je vsem skupaj lahko za spodbudo, da bi tudi mi, še posebej, kadar so pred nami odgovorne naloge, prosili Boga, naj nas spremlja na vsakem koraku. Pred župljane obeh trboveljskih župnij je postavljen izziv skupnega sodelovanja v izgradnji Božjega kraljestva. Vsi skupaj potrebujemo obilo modrosti in razumnosti, da bi znali združiti vse moči, da bi postali ena pastoralna enota. Človeštvo ima lahko prihodnost le, če se bomo znali združevati in povezovati. Pri tem moramo biti kristjani za zgled svetu. Po krstu in evharistiji smo združeni v eno Kristusovo telo. Župljani sv. Martina in sv. Marije lahko pokažemo in dokažemo, da smo resnični bratje in sestre. Zato ob nastopu novih pastoralnih razmer združimo moči ter modro in razumno živimo po Božji besedi. Naj bo naš skupni cilj evangelij našega Gospoda Jezusa Kristusa in evangeljska svoboda, katero prinaša življenje po evangeliju.