Duhovna misel za 19., 20. navadno nedeljo

»Bodite pogumni! Jaz sem. Ne bojte se! (Mt 14, 27)ŽELEL BI BITI SAM PREKLET … (Rim 9, 3)

Zgornje Pavlove besede lahko postavijo na glavo smisel našega verovanja. Veliko kristjanov veruje v Kristusa, zato da bi prišli v nebesa. Za tem ciljem se lahko skriva trgovska miselnost. Če verujem zato, ker želim priti v nebesa, potem ne verujem zato, ker mi Kristus pomeni vse, ampak zato, da bi jaz prišel do večne sreče. Pavel pa pravi, da bi želel biti preklet in ločen od Kristusa v prid svojim bratom. (Prim. Rim 9, 3) Pavel ne veruje, zato da bi rešil samega sebe, ampak da bi druge pripeljal k Bogu. Če smo verniki, zato da bi reševali samega sebe, potem smo zapadli v individualistično logiko tega sveta. Krščanska logika pa je v pridobivanju ljudi za Kristusa. Premislimo, kako daleč ali pa blizu smo Pavlovi drznosti, ki gre do tega, da je pripravljen žrtvovati samega sebe, da bi rešil druge. Nenazadnje nam je pri tem prvi zgled in vodnik Jezus Kristus, ki je na križu izničil samega sebe, zato da bi rešil ves svet. Današnja Božja beseda nas še posebej vabi, da postanemo posnemovalci Jezusa Kristusa in tistih, ki so v zgodovini Cerkve s svojim življenjem sledili Odrešeniku.