Duhovna misel za 2. nedeljo med letom

»Mar ne veste, da je vaše telo tempelj Svetega Duha, ki je v vas in ki ga imate od Boga?« (1 Kor 6, 19)


TUKAJ SEM, KER SI ME KLICAL (1 Sam 3, 6)
V januarju smo zelo dovzetni za klice trgovcev, ki nas vabijo k sezonski razprodaji. Vprašanje je, če vse to, kar kupimo, v resnici zares potrebujemo? Ali kdaj ob koncu meseca ali leta naredimo bilanco, s katero preverimo ali so stvari, ki smo jih kupili, v resnici nujno potrebne za naše življenje? Ob klicih, ki nam z denarnimi vložki obljubljajo boljše življenje je vprašanje, če slišimo Božji klic iz notranjosti srca, ki nam govori, naj izpolnjujemo Njegovo voljo. Deček Samuel je približno 1100 let pred Kristusom v spanju slišal Božji klic, ki ga je vabil k hoji za Njim. Ker je imel še nepokvarjeno srce je bil dovzeten za Božji klic, ki mu je spregovoril v tišini noči. Postal je Božji glasnik, ki je odigral odločilno vlogo v času začetka izraelskega kraljestva. Bog tudi danes kliče vsakega izmed nas, da postane Njegov sodelavec. Če verujemo, da se Bog nikoli ne zmoti, mu z vsem srcem prisluhnimo. Res je, da je hoja za Gospodom velika odgovornost. Po drugi strani pa je tudi res, da nas Gospod, v moči Božje besede in zakramentov, spremlja na vsakem koraku. Ali imam dovolj močno vero, da sprejmem to resnico?