Duhovna misel za 2. velikonočno nedeljo

»Vsi verniki so se družili med seboj in imeli vse skupno.« (Apd 2, 44)


MIR VAM BODI

Danes človek bolj kot kadarkoli potrebuje mir. Vsakodnevne informacije, ki nas strašijo in begajo, v nas puščajo praznino in nemir. Vendar naše razpoloženje ni odvisno od trenutnih informacij in modnih trendov, ki so v svetu, ampak od prisotnosti Boga v našem življenju. Tudi Jezusovi učenci so bili nemirni in zbegani, potem ko so naenkrat izgubili Jezusa. Ko pa so ga zopet videli obujenega, se je spet naselil mir v njihovih srcih. Od takrat naprej so neustrašno oznanjali evangelij, saj so trdno verovali, da je Jezus vedno navzoč v njihovem življenju. Tudi danes ni Jezus nič manj navzoč v svetu, kot pa je bil pred dvatisočimi leti. Vprašanje je samo, če trdno verujemo, da je Jezus z nami v Božji besedi in zakramentih. Če bomo v srcu negovali prostor za Jezusa, potem se bo tudi v nas naselil mir, ki ga nobena sila tega sveta ne bo mogla izriniti iz našega življenja. Sem pripravljen na skok iz tradicionalnega krščanstva v krščanstvo, ki temelji na osebnem odnosu z Jezusom Kristusom? Sem pripravljen sprejeti in oznanjati Njegov mir?