Duhovna misel za 20. navadno nedeljo

“Mala pot” svete Terezije iz Lisieuxa

Ni dovolj, da dam vsakemu, ki me stalno prosi; želje moraš izpolniti, še preden jih izreče, se pokazati veselega in zelo počaščenega, da smeš služiti. In če mi kdo vzame predmet, ki ga uporabljam, ne smem pokazati užaljenosti, ampak se moram nasprotno kazati srečnega, da je zadeva rešena.

Kako lep je vendar poklic, katerega cilj je, da varuje dušam namenjeno sol! In to je poklic Karmela, saj imajo naše molitve in žrtve samo ta namen, da so apostoli apostolov, da prosijo zanje, medtem ko oni z besedo in predvsem z zgledom pridobivajo duše za  evangelij.

Duhovitost duhovnih

Oče Serapijon iz Skitije je spal v celici skupaj s kozami, kokošmi in zajci. Nekega dne mu reče neki brat: “Oče, ali ne veš, da se prenašajo bolezni, če spimo z živalmi? Starec mu odgovori: “Že toliko let živim tako, a še nobena žival ni zbolela.