Duhovna misel za 21. navadno nedeljo

»Ti si Peter, Skala, in na tej skali bom sezidal svojo Cerkev in peklenska vrata je ne bodo premagala.« (1 Pt 2, 9)KAJ PA VI PRAVITE, KDO SEM? (Mt 16, 15)

Se spomnimo, ko smo prvič slišali za Jezusa? Nekateri morda, večina pa ne. Apostoli so bili tri leta tesno ob Jezusu, pa ni bilo samo po sebi umevno, da so ga imeli za Odrešenika v Božjem smislu besede. Na poti v Jeruzalem jih vpraša: »Kaj pa vi pravite, kdo sem?« (Mt 16, 15) Ni težko ponavljati mnenja drugih, težko pa je osebno zavzeti določeno stališče. V imenu vseh izpove vero Simon Peter, ko jasno reče: »Ti si Kristus, Sin živega Boga.« (Mt 16, 16) Ob Petrovi izpovedi se vprašajmo, ali smo prešli iz krščanstva informacije o Jezusu v krščanstvo osebne pripadnosti Kristusu? Če verujem zato, ker mi je nekdo nekaj povedal o Jezusu, to ni dovolj. Informacija o Odrešeniku je samo odskočna deska do osebnega vstopa v Odrešenikov objem. Če se želi nekdo poročiti, ni dovolj, da mu samo nekdo pove nekaj o osebi, s katero želi preživeti življenje. Lahko pa na podlagi informacije stopi v odnos z osebo, jo vzljubi in z njo z roko v roki prehodi življenje. Kakršna koli je že naša življenjska pot, naj bo v osebnem odnosu z našim Odrešenikom, Jezusom Kristusom.