Duhovna misel za 26. nedeljo med letom

Slomškova nedelja in spomin svet. kandidatov

2016-38-3Včerajšnja sobota je bila praznična za ves naš narod, saj smo obhajali god slovenskega svetnika, bl. Antona Martina Slomška. Zato je današnja nedelja Slomškova nedelja in hkrati tudi priložnost, ko se v Cerkvi na Slovenskem spominjamo svetniških kandidatov. Trenutno je odprtih 13 postopkov za razglasitev blaženih oz. svetnikov za 67 kandidatov. Osnova za začetek postopka razglasitve za svetnika je sluh svetosti oz. mučeništva. To je živa zavest med verniki o kandidatovih izrednih krepostih oziroma mučeništvu ter samoiniciativno iskanje priprošnje pri svetniškem kandidatu v različnih življenjskih potrebah. Pobudnik za začetek postopka je lahko kdorkoli, za njegov potek pa je pristojna škofija, na območju katere je kandidat umrl. Postopke določajo Zakonik cerkvenega prava in navodila Kongregacije za zadeve svetnikov, ki dajejo dodatne smernice predvsem za postopek na ravni škofije (vir: ognjišče.si).
Naj nam naši svetniški kandidati izprosijo obilnih milosti za pot naše krščanske drže in prave pobožnosti
Lep teden vam želim.
Vaš župnik