Duhovna misel za 29. nedeljo med letom

»LJUBEČA SKRB CERKVE ZA LJUDI V STISKI«

Z velikim veseljem se te dni oziramo v srebrni jubilej naše župnijske Karitas, ki že 25 let v naših župnijah vrši dela usmiljenja in se, kakor je njeno geslo, v ljubeči skrbi za ljudi v stisti, dotika vseh, ki so naši bratje in sestre, pa živijo v pomanjkanju in v porušenem blagostanju.
S hvaležnostjo kot župnik spremljam delo vseh prostovoljcev obeh naših župnij in se posebej veselim sodelovanja in dobre volje, ki jo nositelji pomembnih funkcij in prostovoljci delite med stiskane, trpeče in ljudi v pomankanju. Želim si, da bi tudi v prihodnje lepo sodelovali in v zaupanju v plačilo pri Bogu radi delali za dobro vseh. Ne prezrimo teh, ki so naše pomoči potrebni, in še bolj iščimo vse, ki so v velikih preizkušnjah, pa v svoji skromnosti ne poiščejo poti do dobrodelnih organizacij kakršna je Karitas.
Pred koncertom, s katerim bomo v soboto obeležili Karitasov jubilej, bo ob 18. uri v cerkvi sv. Marije zahvalna sveta maša, ki jo bo daroval naš škof ordinarij msgr. dr. Stanislav Lipovšek. Prav lepo vabljeni k zahvali za sodelavce Karitasa obeh župnij in k molitvi za žive in pokojne člane ter nato na koncert.
Ljubečo skrb  za vas vam zagotavljam tudi
           Vaš župnik