Duhovna misel za 3.nedeljo med letom

»Mar ne veste, da je vaše telo tempelj Svetega Duha, ki je v vas in ki ga imate od Boga?« (1 Kor 6, 19)


SPREOBRNITE SE IN VERUJTE EVANGELIJU (Mr 1, 15)

Kaj je lažje: preseliti se na Novo Zelandijo ali odpustiti nekomu, ki nam je povzročil krivico? Morda se zdi, da je lažje odpustiti, vendar stvar ni tako preprosta. Slovenci smo kronično okuženi z zamerami in z zavistjo. Verjetno si brez tega sploh ne moremo zamisliti življenja. Vendar, ali lahko sploh rečemo življenju, ki je obremenjen z zamerami in z zavistjo, življenje? Morda smo že tako okuženi, da si niti ne upamo zaživeti neobremenjeno življenje, ki bi bilo naravnano k pripravljenosti odpustiti bližnjemu ne glede na velikost krivice, ki nam je bila povzročena. Zato je verjetno veliko lažje spremeniti fizično okolje in se preseliti na drug konec sveta, kot pa spremeniti način življenja, ki izhaja iz spremembe našega mišljenja. »Spreobrniti se«, pomeni spremeniti mišljenje, kar pa je zelo težka naloga. Brez Boga je to nemogoče storiti. Če pa verujemo, da ima Bog brezmejno moč, potem lahko On spremeni način našega življenja. Samo Bog lahko vstopi v središče našega srca, z veselim sporočilom, da nas po Njegovi žrtvi na križu osvobaja vsake negativne navezanosti in nam podarja polnost vsakega trenutka in veselja do  življenja.