Duhovna misel za 3. postno nedeljo

Tretji postni teden, ki ga začenjamo, nas s praznikom Gospodovega oznanjenja navdaja z nekaj veselja. Kar je tudi prav, saj, kot smo razmišljali v začetku postnih dni, post ne sme biti čemerno čakanje na praznike. V tem tednu obhajamo tudi teden družine, saj se s 25. marcem spominjamo Marijinega materinstva, po katerem je posvečeno materinstvo vseh mater sveta. Zato na praznik obhajamo krščanski materinski dan. O vzvišenem poklicu matere govori tudi poslanica, ki so jo škofje naslovili na žene ob koncu drugega vatikanskega koncila: »Žene, vaša poklicanost je, da varujete domače ognjišče, da ljubite vire življenja, da imate srce za novi rod! Priče ste skrivnosti začetkov življenja. Roteče vas prosimo, da predvsem skrbite, da se ohrani človeški rod.«
Tudi nadalje lepo povabljeni k molitvi križevega pota ob petkih v cerkvi in ob nedeljah ob križevem potu v naravi v Retju. Z mislijo bodimo tudi pri sveti spovedi, ki jo vsak kristjan, kot zapoveduje cerkvena zapoved, opravi vsaj za veliko noč. Spovedni dan v naši župniji bo cvetna sobota, 8. aprila. Lep teden voščim
  Vaš dušni pastir