Duhovna misel za 4. adventno nedeljo

»Tvoja hiša in tvoje kraljestvo bosta obstala pred teboj na veke in tvoj prestol bo utrjen na veke.« (2 Sam 7, 16)

ZGODI SE MI PO TVOJI BESEDI (Lk 1, 38)

Ko molimo molitev »Angel Gospodov«, izgovarjamo zgornje besede, prav tako v molitvi »Očenaš« izgovarjamo »zgodi se tvoja volja«. Veljajo te besede v resnici tudi za nas? Ali sprejmemo življenje v resnici takšno, kakršno je? Ali sprejmemo kot Božjo voljo tudi trpljenje, ki je sestavni del našega življenja? Kolikokrat se pritožujemo nad težo vsakdanjika, posebnob še takrat, ko nam ne gre tako kot smo si zamislili. Tudi kristjani bi radi večkrat uveljavljali svojo voljo namesto Božje. Če bi Marija uveljavljala svojo voljo, ko ni niti razmišljala o materinstvu, kaj šele, da bi postala mati Božjega Sina, potem človeštvo še danes ne bi bilo odrešeno. Ker pa je zaupala Bogu in Njegovi besedi je lahko Bog uresničil svoj načrt. V zadnjih adventnih dneh lahko razmišljamo, kaj pomeni za nas uresničevati Božjo voljo? Ali sem resnično pripravljen sprejeti vse, kar me doleti v življenju? Ali sem pripravljen poslušati Gospoda, ki mi govori po Svetem pismu? Prepustimo se Božji besedi in Božjemu objemu. Naj v nas prodre ista Božja beseda, kot je prodrla v notranjost Marije in naj v nas obrodi obilne sadove.