Duhovna misel za 8. nedeljo med letom

»Imejte nas za Kristusove služabnike, za oskrbnike Božjih skrivnosti.« (1 Kor 4,1)
2014_10
http://skratek5.blog.siol.net/2008/07/05/emancipacija-in-solidarnost/

»NE BODITE V SKRBEH ZA JUTRI.« (Mt 6,34)

Ljudje smo nagnjeni k temu, da poveličujemo preteklost in pričakujemo svetlo prihodnost. Skoraj na vsakem koraku lahko namreč slišimo besede češ, »kako je bilo včasih vse lepo«. Prav tako lahko slišimo govorjenje o dogodkih v prihodnosti, češ, »da se bo že vse uredilo« ali pa tudi, da nas v prihodnosti ne čaka nič kaj dobrega. Na eni strani preveč ukvarjanja s preteklostjo in na drugi strani s prihodnostjo, lahko človeka privede v ohromelost za sedanji trenutek. Vse prevečkrat namreč pozabljamo, da je preteklost že minila, prihodnosti še ni, edina priložnost za polno življenje je samo v sedanjosti. Jezus govori, da naj nas ne skrbi za jutri, saj je »dovolj dnevu njegova lastna teža.« (Mt 6, 34) Ker ne vemo, če bomo sploh še dočakali nov dan imamo konkretno priložnost v sedanjem trenutku. Samo v sedanjosti lahko slavimo Gospoda, se mu zahvaljujemo za preteklo življenje in ga hkrati prosimo, da bi nas blagoslavljal tudi v prihodnosti. Prav tako imamo samo v sedanjosti priložnost, da oznanjamo veselo oznanilo evangelija. V postnem času, ki je pred nami, lahko vse svoje življenjske moči usmerimo v oznanjevanje Božje navzočnosti v človekovem sedanjem trenutku.