Duhovna misel za Božič 2012

MISEL TEDNA

»Vsem Trboveljčanom želim popolno svobodo, mir, veselje in polnost življenja v Kristusu.« (Amadej, župnik)

OZNANJAM VAM VELIKO VESELJE (Lk 2, 10)

Božič je v javnosti znan predvsem kot družinski praznik, praznik miru in ljubezni. Obdaja nas tudi z romantičnimi občutki, s katerimi se navdihujemo ob jaslicah, kjer je v središču Božje dete. Ob božičnem prazniku pa ne smemo pozabiti, da je Bog postal človek zato, da bi zaradi greha človeštva umrl na križu. Kljub romantičnemu vzdušju božičnega praznika morajo biti naše oči vere zazrte v postaje križevega pota, ki nas spominjajo, da je Božji Sin, s trpljenjem, smrtjo in vstajenjem v polnosti izvršil svoje zemeljsko poslanstvo. Angelove besede namenjene pastirjem, »oznanjam vam veliko veselje«, pomenijo, da je Božje učlovečenje za človeštvo začetek novega upanja. Iz vsega srca se lahko veselimo, ker je vsak, kdor veruje v Kristusa in živi z njim v osebni povezanosti, rešen pogubljenja in deležen večnega življenja. Zato je božični praznik, praznik polnosti življenja. V življenju kristjana ne sme biti mesta za godrnjanje ali celo za obup, temveč mora biti na prvem mestu Jezus Kristus, ki nam podarja najvišjo kvaliteto življenja. Kakor je angel posredoval oznanilo veselja pastirjem, tako smo (oz. naj bi bili) tudi kristjani danes Božji poslanci, ki z besedo in zgledom širimo evangeljsko veselje.