Januarski večeri 2018

»Ob 30-letnici«
Letos mineva 30 let odkar je v januarju 1988 takratni župnik Franc Mlakar prvič organiziral ponovitev tedanjih Teoloških predavanj (kasneje so se predavanja preimenovala v Nikodemove večere), ki so v novembru potekala na Teološki fakulteti v Ljubljani.

Težišče letošnjih, jubilejnih Januarskih večerov, bo na odnosih v družini. S predavatelji se bomo dodatknili družine z različnih vidikov: od odnosa moža in žene, do odnosa staršev do otrok, pa vse do soočanja družine z demenco pri starostnikih. En večer bo tudi letos namenjen projekciji filma in sicer si bomo ogledali film o škofu Volku ter se ob koncu pogovorili z ustvarjalci filma.

Predavanja bodo, kot je že navada, vsakokrat ob 18.45 v župnijski dvorani. 27. 1. pa
bo gledališka predstava ob 18.45 v cerkvi!

12.1. p. dr. Viktor Papež: Družina in odsotnost očeta – družina “brez očeta”
13.1. Gregor in Barbara Lotrič: Dragocenost dobrega pogovora v zakonu
19.1. Aleš Čerin: Starši – roparji izkušenj svojih otrok
20.1. film o škofu Antonu Volku: Goreči škof in pogovor z ustvarjalci
26.1. Gabrijela Hostnik: Demenca
27.1. Ljubiteljsko gledališče Teharje – Zorko Simčič: Leta nič, ena dan potem

Vstopnine ni, že vnaprej pa se zahvaljujemo za prostovoljne prispevke!

Zgibanka Januarski večeri 2018 v PDF