KATARINA SIENSKA, god: 29. april

KATARINA SIENSKA, god: 29. april

Rodila se je leta 1347 kot predzadnja od petindvajsetih otrok barvarja kož Jakoba Benincasa iz mesta Siena. Že z dvanajstimi leti je prišla v spor z domačimi, ker se ni hotela poročiti, ampak se je hotela posvetiti Bogu. V očetu je imela zaveznika, ki ji je omogočil, da je s šestnajstimi leti vstopila v tretji red sv. Dominika. Dominikanske tretjerednice niso bile redovnice, ki bi živele v samostanu, temveč pobožne žene, ki so se ravnale po določenih pravilih in so živele med ljudmi. Posvečale so se molitvi in dobrodelnosti. Ko je bilo Katarini dvajset let, se ji je prikazal Jezus, se z njo skrivnostno zaročil in ji napovedal, da ji bo v Cerkvi zaupana posebna naloga. Ta posebna naloga je bila, da je pomagala prepričati papeža Gregorja XI., naj se vrne iz francoskega Avignona v Rim. Leta 1376 je to res storil. Izčrpana od življenjskih naporov, je umrla 29. aprila 1380 v Rimu, stara komaj triintrideset let.