Lidvina: 14. april

Lidvina (1380 – 1433), god: 14. april

Rodila se je v mestecu Schiedam pri Rotterdamu kot edina deklica izmed devetih otrok preproste družine. Kljub temu, da so jo oblegali snubci, se je odločila, da bo ostala samska. Pozimi leta 1396 je zaradi dolgotrajne bolezni zelo oslabela. Ko se je nekoliko popravila so jo prijateljice povabile naj gre z njimi na drsališče. Po nerodnosti ene izmed deklic je Lidvina tako padla, da si je zlomila rebro. Pojavile so se ji tudi gnojne bule, ki so se ji razmnožile po vsem telesu. Lidvina je trpela strašne muke. Sčasoma pa je prišla do spoznanja, da njeno trpljenje dobi smisel, če se vda v Božjo voljo. Z božjo pomočjo je v hudem trpljenju zdržala osemintrideset let. Večkrat je na poseben način dobila Božjo tolažbo. Bila je vesela, da je kot bolnik imela več časa kot drugi in je zato lažje molila. Bogu je priporočala prošnje ljudi, ki so prihajali k njeni bolniški postelji in jo prosili naj moli zanje, ker njena molitev več zaleže. K njej so prihajali laiki in duhovniki, katerim je postala vodnica in svetovalka v duhovnem življenju.