Mini svetopisemski maraton 2012

V župniji Sv. Martina v Trbovljah smo bili veseli pobude Danija in Vilme Siter, da izvedemo Mali svetopisemski maraton. Ker vsako leto prva dva dneva v oktobru praznujemo v župniji celodnevno čaščenje najsvetejšega, smo se odločili, da povežemo Mali svetopisemski maraton s celodnevnim čaščenjem Najsvetejšega in na ta način tri dni na prav poseben način slavimo Gospoda. V “Gospodovo tridnevje” nas je uvedla sveta maša v nedeljo 30. 9, pri kateri nas je gospod župnik Amadej Jazbec opomnil naj se zavedamo, da bo naslednjih 24 ur Trbovlje prepojeno z Božjo besedo, kar bo poseben blagoslov za vse mesto. Branja Nove zaveze se je udeležilo približno 90 bralcev iz naše župnije in iz sosednje trboveljske župnije Sv. Marije. Posebej se nas je vseh dotaknilo, da smo resnično slavili Besedo, ki je Telo postala, saj je v ponedeljek, 1. 10. 2012, Mali svetopisemski maraton prešel v celodnevno čaščenje Najsvetejšega, ki se je nadaljevalo še v torek, 2. 10. pri podružnici Sv. Katarine v Čečah nad Trbovljami in v sredo, 3. 10. v župniji Sv. Marije v Trbovljah. Razveseljivo je, da so župljani obeh trboveljskih župnij tako Božjo besedo, kot v naslednjih dneh Evharistijo sprejeli za svojo in se v velikem številu udeleževali obeh dogodkov. Glede na dober odziv, še posebej pa glede na dejstvo, da je Božja beseda naš svetilnik v temi, bomo celodnevno branje Svetega pisma zagotovo še kdaj ponovili.