Oznanila za 1. adventno nedeljo

V času, ko so prepovedana javna bogoslužja, vsak dan po vaših namenih duhovniki zasebno obhajamo svete daritve. Za nujne zadeve me kontaktirajte preko elekt. pošte ali telefona.

Adventni čas
Na prvo adventno nedeljo začenjamo sveti čas adventa. Letošnji bo gotovo poseben, drugačen. Bog daj, da bo ta čas drugačen tudi zavoljo tega kar živimo, kar doživljamo, da bo bolj družinski, bolj oseben, bolj umirjen čas. Ker se človek velikokrat ne zna ustaviti, pa so za pogled nazaj, za razmislek, za umiritev duše in duha morda potrebni časi in preizkušnje, ki smo jim priča. Vsem vam želim, da bi bil letošnji advent svet, preživet v molitvi ozirajoč se na besede adventnih prerokov: »Pripravite Gospodovo pot, zravnajte njegove steze!«

Miklavževanje
Sveti Miklavž, nas bo kljub vsem oviram, tudi letos obiskal. Otroci, ki ste jih prijavili, so skupaj s svojimi starši povabljeni na srečanje z njim, v soboto 5. decembra 2020, med 17.in 18. uro v cerkev sv. Martina. Tam vas bo sprejel sv. Miklavž, seveda ob upoštevanju tega, da so lahko hkrati v cerkvi člani samo ene družine. Vse pa bo sv. Miklavž iz cerkve sv. Martina pozdravil preko FB župnije.

Na 2. adventno nedeljo, 6.decembra, bo priložnost za prejem sv. obhajila od 11. – 12. ure v cerkvi sv. Martina. Na Marijin praznik, 8. decembra pa ob 18.uri v cerkvi sv. Marije. Ker je adventni čas milostni čas, bo prilika za sveto obhajilo tudi vse ostale nedelje. Razpored v razpredelnici ob mašnih namenih.

V kolikor bo le mogoče bom v času pred prazniki obiskal naše bolnike, ostali se za sveto spoved dogovorite po telefonu ali elektronski pošti.

Marijanske koledarje, pratike in listne koledarje za leto 2021, dobite pri ge. Slavki Urigel in v župnijski pisarni.

Sporočam vam, da v letošnjem letu ni več prostih terminov za vaše mašne namene. Bog povrni.

V prihodnjih dneh se sv. maše darujejo po naslednjih namenih:

ponedeljek 30. november
sv. Andrej, ap.
+ Blaž Žnideršič
+Marija Kolar -obl.

torek 1. december
*za uspešno operacijo
* Bogu v zahvalo za srečno gradnjo in sorodnike Letica, Dundjer

sreda 2. december
+ Hedvika Hribšek – 30.dan

četrtek 3. december
Sv. Frančišek Ksaver
+ sorodniki Bukovec
*za duhovne poklice

petek 4. december
*za osvoboditev duše
+ Vida Potočnik, Marija Šloser -obl.

sobota 5. december
+ starši Bizjak, Boštjan Gričar
Miklavžev večer /sv. Martin od 17.-18 ure/

NEDELJA 6. december
Sv. Miklavž
2. adventna nedelja
+ Frančiška Božič – obl., sestra, bratje
+ Ivan, Kristjan Marodi
* v zahvalo Mariji Pomagaj in za zdravje
od 11.-12. ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. Martin


ponedeljek 7. december
sv. Ambrož
+ sorodniki Lavrin, Guna

torek 8. december
Brezmadežno spočetje Device Marije
+ starši Obrez, Alojz Salmič, Slavi Grošelj
+ Andreja Žohar – 30. dan
ob 18.uri – sveto obhajilo v cerkvi sv. Marije

četrtek 10. december
+ sorodniki Bokal, Kralj, Rovšek
+ Minka Dolinšek- 30. dan

petek 11. december
+ Jožef Leskovšek
+ Manja, Štefka Sirše
+ Marijan Šinkovec, starši in sorodniki

sobota 12. december
+ sestra Anica, starši Bizjak, živi in + sorodniki
ob 18.uri – sveto obhajilo v cerkvi sv. Martina

NEDELJA 13.december
3. adventna nedelja
* za zdravje v družini Lučič, Pranjič
* živi in + družine Jerman, Durnik
+ duhovnik Viljem Pangerl
od 11.-12. ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. MARIJE

Vsak duhovnik sme na dan sprejeti dar le za eno sveto mašo, drugi ali tretji namen mora bitioddan in po njem mašuje drugi duhovnik, vseh pa se spomnimo pri mašah. Bog povrni za vaše namene.

KAKO PREJMEM SV. OBHAJILO IZVEN SV.MAŠE?
PRIHOD v cerkev, je skozi glavni vhod, IZHOD pa skozi STANSKA VRATA. Ko pridem v cerkev preverim število vernikov in v kolikor je potrebno počakam. Poiščem primeren prostor, kje sem na varni razdalji (2 m). V osebni molitvi zmolim vsaj kesanje in Očenaš. Ko me bo duhovnik opazil, pristopim k svetemu obhajilu in prejmem osebni blagoslov. Po kratki in tihi zahvali po obhajilu zapustim cerkev pri stranskem izhodu.