Oznanila za 17. nedeljo med letom

Oznanila v PDF obliki za tiskanje

KRIŠTOFOVA NEDELJA

God sv. Krištofa letos pade na nedeljo, 24. julija, in v Sloveniji tradicionalno obhajamo Krištofovo nedeljo, posvečeno voznikom, blagoslovu vozil, prošnji za srečno vožnjo in zbiranju sredstev v okviru misijonske vozniške akcije MIVA.
Ustanova Miva-Slovenija, deluje v okviru Misijonskega središča Slovenije in je članica svetovne Mive, že več desetletij zbira sredstva za prevozna sredstva v misijonih. Večji del zbranih sredstev gre za potrebe naših misijonarjev. Na njihov predlog pa vsako leto darujemo kakšno vozilo za potrebe neslovenskega misijonarja.
Naj vas geslo Mivine akcije Moj dar Boga slavi za vse prevožene poti vsako leto spomni na lepe trenutke v vašem avtu in srečno prevožene poti. Obenem pa naj poživi vašo solidarnost s tistimi, ki jim bo vaš dar za misijonsko vozilo rešil življenje in vrnil zdravje, omogočil pot v šolo, do misijona, pripeljal misijonarja do ljudi, ki ga željno pričakujejo, zvozil gradbeni material za cerkev, šolo, dispanzer. Naj vas akcija MIVA nagovori, da boste ob prošnji za srečno vožnjo z veseljem darovali tudi za misijonska vozila.
Krištofova nedelja nas tako povezuje z božjo dobroto in božjim varstvom. Naša dobrota pa objema misijonarje in ljudi v misijonskih deželah.

GOD SV. ANE IN JOAHIMA

God sv. Ane in Joahima, staršev device Marije vsako leto slovesno obhajajo na sv. Planini. Tako bo tudi to pot, ko bo osrednja slovesnost v nedeljo, 24. julija ob 11. uri.

V TOREK, 26. julija, pa smo še posebej Trboveljčani povabljeni k sv. maši, prav tako ob 11. uri.

Z dekretom g. škofa Maksimilijana sem z dnem 1. 8. razrešen službe župnijskega upravitelja Župnij Trbovlje – sv. Martin in sv. Marija ter imenovan za župnijskega upravitelja Župnij Brestanica,
Senovo in Koprivnica. Ob tej priliki se vsem iskreno zahvaljujem za naše lepo sodelovanje v šestih letih moje duhovniške službe v tej Trboveljski župniji. Ta kraj bom ohranil v lepem spominu in v takem želim, da tudi vi ohranite mene. Bogu še posebej te dni priporočam vse, ki sem jih v Trbovljah po svetem krstu pridružil občestvu vernih (114) in tudi vse, ki sem jih s svetimi opravili
pospremil k zemeljskemu počitku, teh je bilo 362.

Bazilika Marije Lurške v Brestanici

Po tem, ko s 1. avgustom sprejemam skrb za kar tri župnije, med njimi kot rektor tudi božjepotno baziliko Marije Lurške, vas z največjim veseljem povabim, da se ustavite kdaj tudi v tem kraju in tudi tako ostanemo povezani.

 

Svete maše se obhajajo po naslednjih namenih:

ponedeljek 25. julij
sv. Jakob, apostol
19.00 sv. Marija: + Alojz Željko
+ starši, bratje Jan, Frančiška Jerebičnik

torek 26. julij
sv. Joahim in Ana
11.00 sv. Planina: v zahvalo sveti Ani

četrtek 28. julij
19.00 sv. Martin: + Rajko Rajšek – obl.
+ Marina Kovač
+ Kristijan Marodi, Matevž Kahne – obl.

petek 29. julij
sv. Marta
8.00 sv. Martin: + Alojz, Jure Katič
+ Ivan, Jožefa Lorber

sobota 30. julij
19.00 sv. Martin: + Blaž Žnideršič
+ Milena Vozelj
+ Jozo Cosić – 30.dan

nedelja 31. julij
18. nedelja med letom
8.00 sv. Marija: + Milan Sirše – obl.
+ Marjan Kozjek
10.00 sv. Martin: živi in + farani ter dobrotniki


ponedeljek 1. avgust
sv. Alfonz Ligvorij
19.00 sv. Marija: + Jožica Kreže
+ Janez Forte – 30. dan

torek 2. avgust
18.40 sv. Marija: VEČERNICE
19.00 sv. Marija: za zdravje družine Špitalar

četrtek 4. avgust
sv. Janez Vianej
19.00 sv. Martin: za duhovniške in diakonske poklice

petek 5. avgust
8.00 sv. Martin: za stanovitnost bogoslovcev in pripravnikov za stalni diakonat

sobota 6. avgust
JEZUSOVA SPREMENTEV NA GORI
19.00 sv. Martin: + Kata, Jure Katič
+ Leopold, Marjetka Hočevar

nedelja 7. avgust
19. nedelja med letom
8.00 sv. Marija: + Adolf Vengust
10.00 sv. Martin: + Franci Zupančič

Vsak duhovnik sme na dan sprejeti dar le za eno sveto mašo, drugi ali tretji namen mora biti oddan in po njem mašuje drugi duhovnik, vseh pa se spomnimo pri daritvi.

S svetimi opravili sta bila pokopana:
+ Janez Forte, Klek 31a,
+ Kata Remić, Kolonija 1. maja 30.
Gospod, daj jima večni mir in pokoj in večna luč naj jima sveti.
Naj počivata v miru.
Amen.