Oznanila za 2. nedeljo med letom

Svete maše se do nadaljnjega lahko obhajajo le ob strogih navodilih NIJZ. To pomeni, da glede na določilo o predpisanem številu na kvadraturo, in glede na to, v kako velikem številu se udeležujete sv. maš, zaenkrat javnega bogoslužja še ne moremo obhajati.

Po nedelji Jezusovega krsta, smo vstopili v liturgični čas med letom. Čas med letom je razdeljen v dve daljši obdobji: najprej ga prekineta postni in velikonočni čas. Postni začne s pepelnično sredo in se konča na veliko soboto, velikonočni pa začne na veliko noč in traja do ponedeljka po binkoštih. Nato pa spet nastopi in traja vse do nedelje Kristusa Kralja.
V tem času v nedeljskih evangelijih spremljamo obdobje Jezusovega javnega delovanja. Letos v cikličnem letu B.

Tudi v letu 2021 bo v Cerkvi na Slovenskem organiziran Svetopisemski maraton in sicer od 23. do 29. januarja, ko bo potekal pod geslom: “Hodil bom med vami”, branje po neprekinjeno 24 ur na dan, ves teden. Zaradi epidemiološke situacije bo tokrat celoten maraton, vključno z branjem, potekal prek spleta in sicer preko programa Zoom. Trboveljčani se bomo ponovno pridružili dogajanju. Po spletu se bomo tako pridružili z branjem vseslovenskem svetopisemskem maratonu, prav tako pa bo preko ZOOM-a potekal tudi trboveljski mali svetopisemski maraton. Letos ne bo, kot je bilo doslej vsako leto, ko se je bralo ves dan, ampak bo več krajših terminov branja.
Sobota, 23. 1. od 17h do 19h župnijski mali svetopisemski maraton, na katerega so povabljene zlasti družine. Namen je, da bi Božjo besedo ti dve uri brali starši in otroki.
Nedelja, 24. 1. od 18h do 19h berejo trboveljske družine na vseslovenskem svetopisemskem maratonu
Torek, 26. 1. od 19h do 22h župnijski svetopisemski maraton, na katerega so povabljeni vsi župljani obeh trboveljskih župnij.
Četrtek, 28. 1. od 20h do 22h beremo župljani obeh župnij na vseslovenskem maratonu.
Ta termin je namesto župnijske spletne molitvene ure, ki je sicer ob 20h ob četrtkih. Lepo povabljeni, da se pridružite branju Božje besede! Več informacij pa lahko dobite pri g. Gregorju Špajzerju.

V prihodnjih dneh se sv. maše darujejo po naslednjih namenih:

ponedeljek 18. januar
+ Andreja Žohar
+ Fani Jurečič
+ Terezija Kmetič

četrtek 21. januar
+ Franc Jager – obl.
+ Pavel Mrzelj
+ sor. Kovačič, Ravnikar, Zupan, Zakonjšek in za zdravje

petek 22. januar
+ Marjan Drobež
+ Jožica Hanžič – obl.
* po namenu in za zdravje

sobota 23. januar
+ Hedvika Hribšek
* za zdravje

NEDELJA 24. januar
3. med letom
* po namenu otrok Brezmadežne
+ Ivan Pangeršič – obl.
Od 11.-12. ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. MARTINA

ponedeljek 25. januar
* živi in + družine Sirše
* v dober namen in za zdravje

torek 26. januar
* Bogu v zahvalo in za zdravje /Lapi/
+ Štefanija Zehrer – Cerar

četrtek 28. januar
+ Amalija Bevc
+ Erika Rajh
+ Francka Šurk
* za duhovne poklice

petek 29. januar
* živi in + družine Kralj
+ Boštjan Habjan

sobota 30. januar
* za zdravje in + sorodnike
+ Alojzija Hržica- 30. dan
+ Blaž Žnideršič

NEDELJA 31.januar
4. med letom
+ Lado Urigel
+ Jožefa, Frančišek Trotovšek
+ Rado Medvešek -obl., Majda Grobljar
od 11.-12. ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. MARIJE

torek 2. februar
SVEČNICA
od 11.-11.30. ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. MARTINA
+ Terezija Kmetič
* za duše v vicah in vse pozabljene in spreobrnjenje grešnikov
od 18.-18.30. ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. MARIJE

četrtek 4. februar
+ Mira Topole
* Za domovino

petek 5. februar
+ Hedvika Hribšek
+ zakonca Wolf

sobota 6. februar
+ družin Cestnik, Čop, Laznik
+ Marjetka, Leopold Hočevar – obl.

nedelja 7. februar
5. med letom
* za zdravje v družini Špitalar
* Bogu v zahvalo /40.let/
od 11.-12. ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. MARTINA

Vsak duhovnik sme na dan sprejeti dar le za eno sveto mašo, drugi ali tretji namen mora biti oddan in po njem mašuje drugi duhovnik, vseh pa se spomnimo pri mašah. Bog povrni za vaše namene.