Oznanila za 31. nedeljo med letom

Oznanila v PDF obliki za tiskanje

– PROSI ZA NAS!

Vlada RS je dne 16. septembra 2021 sporočila svoj odlok o izpolnjevanju PCT pogoja za področje opravljanja verske dejavnosti, ki je začel veljati 18. septembra 2021, v katerem je določeno, da je izvajanje verskih obredov dovoljeno ob izpolnjevanju pogoja PCT (preboleli, cepljeni, testirani). Za vse,
ki so starejši od 6 let, je obvezna uporaba zaščitnih mask znotraj cerkva; zunaj je obvezna zgolj, če ni mogoče zagotoviti 1,5 metra medsebojne razdalje. Še vedno je obvezno razkuževanje rok ob vstopu in izstopu iz zaprtih prostorov, v katerih se kolektivno uresničuje verska svoboda.

Spominska slovesnost
Danes, 31. oktobra, ob 16.15 je pri križu, ki stoji v Mariji Reki, ob regionalni cesti Prebold – Trbovlje, molitev za vse žrtve vojnega, medvojnega in povojnega nasilja. Pridite in molimo

VSI SVETI
Ob prazniku vseh svetnikov bodo svete maše po nedeljskem razporedu. Ob 15. uri pa se bomo zbrali na pokopališču in blagoslovili grobove ter molili za rajne. Ob 18. uri ste povabljeni k sv. Mariji, kjer bodo molitve za rajne po vaših namenih. Na dan vernih duš bomo po maši ob 10. uri odšli na staro pokopališče, kjer bomo blagoslovili grobove in molili za rajne.

ZAHVALNA NEDELJA
Na zahvalno nedeljo bomo obhajali zahvalo bogoslužje tudi v Retju ob 15. uri. Ob zahvalni nedelji se zahvaljujem vsem sodelavcem, ki skrbite za župnijo in zame, vsem nositeljem pomembnih funkcij v župniji, članom Karitasa in ŽPS. Zahvalna nedelja je dan, ko se Bogu zahvaljujemo drug za drugega in za naše
skupne darove. V ta namen ste povabljeni, da na zahvalno nedeljo k daritvenemu oltarju položite svoje darove, ki so sad zemlje in dela naših rok, za katere se vam zahvaljujem že vnaprej. Seveda pa sporočam, da bom del tega kar boste prinesli k oltarju izročil tudi Karitasu, kjer bodo izročeno koristno porazdelil prosilcem.

MARTINOVA NEDELJA
God sv. Martina posebej našo župnijo, katere patron je ta priljubljeni jesenski svetnik, vabi k prazničnemu in slovesnemu bogoslužju. Osrednja slovesnost bo v nedeljo, 14. novembra ob 10.uri. Bogoslužje bo vodil upokojeni celjski škof msgr. dr. Stanislav Lipovšek. Ob tej priliki bomo blagoslovili še stranski oltar sv. Križa in pa Martinov hram. Vse to naj bo znak hvaležnosti za božji blagoslov našega dela, in hvaležnost vsem za vaše darove, zavoljo katerih lahko še kaj postorimo.

OBNOVA FRESKE SVETEGA ALOJZIJA
V župnijski cerkvi sv. Martina, steno stranske kapele Rožnovenske Marije krasi poslikava oz. freska sv. Alojzija molečega pred oltarjem. Freska je delo Janeza Wolfa iz leta 1863. Izredno lepo umetniško delo omenjenega avtorja pa potrebuje osvežitev in obnovo, zato naznanjam ta dogodek in Vas naprošam za darove.
Posebej naj ta prošnja doseže vse tiste, ki nosite ime svetega Alojzija oz. so vaši starši za vas izbrali ime Slavko, Slavka in vas tako priporočili omenjenemu svetniku.
Za obnovo ste že darovali 830 €.

Svete maše se obhajajo po naslednjih namenih:

ponedeljek 1. november
VSI SVETI
8.00 sv. Marija: živi in + farani
10.00 sv. Martin: živi in + družine Kralj
15.00 Gabrsko: MOLITEV ZA RAJNE IN BLAGOSLOV GROBOV
18.00 sv. Marija: SPOMINI ZA RAJNE

torek 2. november
SPOMIN VERNIH RAJNIH
10.00 sv. Martin: + sorodniki Šojč, Gačnikar, Arcet
bolniška kapela: za verne rajne in pokojne v času epidemije Covid 19
18.00 sv. Marija: po namenu sv. očeta

četrtek 4. november
sv. Karel Boromejski
17.30 sv. Martin: MOLITEV PRED NAJSVETEJŠIM
18.00 sv. Martin: + Anica Špik, Mari Granda, Vinko
Durnik
+ sorodniki Kralj, Gabaver, Božič
+ Jože, Gabrijela Sakeljšek

petek 5. november
8.00 sv. Martin: + Franc Štrovs
+ Miha Kmetič – 30. dan
OBISK BOLNIKOV ob 1. petku

sobota 6. november
sv. Lenart
18.00 sv. Martin: + Jožef Koznik
+ Štefi Rauter, Melita Benko
po nam. društva kmečkih žena

nedelja 7. november
32. nedelja med letom
ZAHVALNA
10.00 sv. Martin: živi in + farani
+ st. Frančiška, Karel Jurgelj
15.00 sv. KRIŽ RETJE: + Ivan Gričar
+ Zdenka Močivnik
+ Bosiljka Perko


ponedeljek 8. november
18.00 sv. Marija: + Erika Rajh
+ družine Polšak, Martin Šmid
+ Angela Kunstelj

torek 9. november
posvetitev Lateranske bazilike
17.40 sv. Marija: VEČERNICE
18.00 sv. Marija: + Andreja Žohar – obl.
+ Janja Cestnik

četrtek 11. november
sv. Martin
17.30 sv. Martin: MOLITEV PRED NAJSVETEJŠIM
18.00 sv. Martin: + Janko – obl., Katarina Merzel
+ Mili, Jani Štrovs
+ Frančiška, Stanislav Cestnik

petek 12. november
sv. Jozafat, škof in mučenec
8.00 sv. Martin: + Lucija Katič
+ sorodniki družine Škrabar

sobota 13. november
sv. Stanislav Kostka
18.00 sv. Martin: + Jože, Alojzija Dolanc
+ Ana Brečko
+ sor. Rovšek, Bokal, Kralj

nedelja 14. november
MARTINOVA NEDELJA
8.00 sv. Martin: živi in + farani
10.00 sv. Martin: + č.s. Tomislava Zupančič, Julijana
Strašek
+ rodbine Topole
+ Joža Forte -30. dan


ponedeljek 15. november
sv. Albert, škof
18.00 sv. Marija: za zdravje, srečo v druž.in + sor.
+ družin Tanšek, Koznik, Flis

torek 16. november
sv. Marjeta Škotska
17.30 sv. Marija: VEČERNICE
18.00 sv. Marija: + Milan Široki- 30. dan

četrtek 18.november
Posvetitev rimskih bazilik sv. Petra in Pavla
18.00 sv. Katarina: + sor. Turšič, Obrez, Salmič
+ Ivan Rihter, st. Rihter, Jazbec
+ Miha Kmetič

petek 19. november
8.00 sv. Martin: za duhovne poklice

sobota 20. november
18.00 sv. Martin: + Milka Koncilja
+ Mirko Selevšek
+ Ivan Rimc
+ Franc Matko – obl.

nedelja 21. november
JEZUS KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA
8.00 sv. Marija: živi in + družine Jurušič
10.00 sv. Martin: živi in + farani
+ Jože Štemberger – obl., + st.
+ Tone, Ana Ogorevc

Vsak duhovnik sme na dan sprejeti dar le za eno sveto mašo, drugi ali tretji namen mora biti oddan in po njem mašuje drugi duhovnik, vseh pa se spomnimo pri daritvi. Sv. maše lahko naročite v zakristiji po bogoslužju, po telefonu ali elektronski pošti, v času uradnih ur v župnijski pisarni ali oddate kuverto z željenim datumom in mašnim namenom v poštni nabiralnik. Bog povrni za vaše namene.

Sporočam vam, da so že na voljo Marijanski koledarji (2,50 eur), ki jih lahko dobite PO maši v zakristiji pri sv. Martinu. Pri sv. Mariji pa se obrnite na gospo Vido Habjan.

Ob misijonski nedelji ste za misijone zbrali 530 eur (sv. Martin: 210 eur, sv. Marija: 320 eur). V imenu misijonarjev iskren Bog povrni!

S svetimi opravili so bili pokopani:
+ Milan Široki, Šuštarjeva kol. 27,
+ Joža Forte, Klek 31 a,
+ Milka Jurjevič, Kol. 1.maja 29,
+ Terezija Biruš, Kešetovo 7,
+ Ana Stanko, Sallaumines 4.
Gospod, daj jim večni mir in pokoj in večna luč naj jim sveti.
Naj počivajo v miru.
Amen.