Oznanila za 33. nedeljo med letom

V času, ko so prepovedana javna bogoslužja, vsak dan po vaših namenih duhovniki zasebno obhajamo svete daritve. Za nujne zadeve me kontaktirajte preko elektronske pošte ali telefona.

Adventni venčki
Župnijska Karitas sv. Martin sporoča, da bodo letos adventne venčke izdelovali po predhodnem naročilu, ki ga lahko oddate preko tel. št.: 041 944 145, ali se oglasite v njihovi pisarni. Naročila sprejemajo do ponedeljka 23. novembra.

Miklavževanje
Sveti Miklavž, bo kljub vsem oviram, tudi letos obiskoval otroke. V kolikor bo to mogoče v cerkvi, v kolikor ne, pa bo prinesel darila, ki jih boste lahko prišli poiskat. Da bo za vsakega prijavljenega otroka pripravljen paket z lepo vsebino, se je potrebno prijaviti do 1. adventne nedelje, 29. novembra po telefonu ali el. pošti župnije. Cena za posameznega otroka je 10 eur.

Ob prazniku Kristusa Kralja in sklepu cerkvenega leta, bo v kolikor se zadeve ne zaostrijo, mogoče prejeti sv. obhajilo, in sicer na predvečer praznika, v soboto, 21. nov ob 18. uri, v cerkvi sv. Marije; v nedeljo na praznik, pa od 11. – 12. ure v cerkvi sv. Martina.

V nedeljo, 29.11. bi obhajali tudi Katarinsko nedeljo, zato ste povabljeni, da pridete in se priporočite sv. Katarini. Če bodo razmere že dopuščale, bo tam sv. maša ob 10.uri, v koliko pa bodo javna bogoslužja še prepovedana, pa ste povabljeni, da se sv. Katarini osebno priporočite, pridete v njeno cerkev in tam prejmete sv. obhajilo. Priložnost za to bo od 11. do 12. ure.

V prihodnjih dneh se sv. maše darujejo po naslednjih namenih:

ponedeljek 16. november
+ družin Naglav, Zavolovšek, Cestnik
* za zdravje v družini Špitalar

torek 17. november
+ Marija Robič – obl., sorodniki
+ Milka Koncilja

četrtek 19. november
+ Rajko Bizjak
+ Marija Valdiga, Marija Zupan

petek 20. november
+ družine Turšič, Obrez, Salmič
+ Ivana Šimec- obl.

sobota 21. november
ob 18.uri – sveto obhajilo v cerkvi sv. Marije
+ sorodniki Habjan
+ starši Amalija, Franc Lapi – obl.

NEDELJA 22.november
KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA
od 11.-12. ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. Martina
+ starši Filip, Rozalija – obl., Skale
+ č. sestra Pija Rajšek

torek 24. november
Juro, Mara, Jozo Dimač

sreda 25. november
sv. Katarina
* Bogu v zahvalo za 60 let in posvečeno življenje

četrtek 26. november
+ Marija Berčič
* za dušno in telesno zdravje

petek 27. november
+ sor. Katič, Redeljak, Martič
+ Jože Pešl

sobota 28. november
+ starši Kahne, Romih
+ Marija Suša – 30. dan

NEDELJA 29.november
1. adventna n.
KATARINSKA n.
nedelja KARITAS
od 11.-12. ure – sveto obhajilo v cerkvi sv. KATARINE
* živi in + farani in dobrotniki
+ Urban Golob
+ Ilija, st. Jakovljevič, Brtan
+ Pavel Merzelj –obl.
+ Julka Jager – obl.
+ družin Sakeljšek, Kozjek, Marodi
+ Štefan, Justina Grešak, živi in + sorodniki

Vsak duhovnik sme na dan sprejeti dar le za eno sveto mašo, drugi ali tretji namen mora bitioddan in po njem mašuje drugi duhovnik, vseh pa se spomnimo pri mašah.
Bog povrni za vaše namene.

KAKO PREJMEM SV. OBHAJILO IZVEN SV.MAŠE?
PRIHOD v cerkev, je skozi glavni vhod, IZHOD pa skozi STANSKA VRATA. Ko pridem v cerkev preverim število vernikov in v kolikor je potrebno počakam. Poiščem primeren prostor, kje sem na varni razdalji (2 m). V osebni molitvi zmolim vsaj kesanje in Očenaš. Ko me bo duhovnik opazil, pristopim k svetemu obhajilu in prejmem osebni blagoslov. Po kratki in tihi zahvali po obhajilu zapustim cerkev pri stranskem izhodu.