Oznanila za 5. velikonočno nedeljo

Svetih maš se lahko udeležujejo le zdravi verniki, ki morajo nositi zaščitno masko ter si pri vhodu razkužiti roke. V cerkvah ohranjamo razdaljo 1,5 metra in prejemamo obhajilo samo na roke. Glede na to, da v Trbovljah radi v večjem številu prihajate k sv. bogoslužju, vas prijazno povabim, da starejši še naprej sv. maše spremljate preko medijev, vsi ostali, pa date v cerkvi prednost tistim, ki so darovali za mašni namen, po katerem se sv. maša opravlja. V kolikor se zaradi večjega števila vernikov, oz. neupoštevanja navodil, ne bo dalo zadostiti vsem zahtevam, se ponovno lahko nadejamo zaprtja cerkva.

Vsak ponedeljek zvečer ob 20.uri, se iz župnijske cerkve oglasi zvon in vabi posebej k molitvi v času boja proti epidemiji.

V mesecu maju obhajamo šmarnično bogoslužje po
podružnicah. Otroci se družijo ob otroških šmarnicah
preko spletne povezave.

Ponedeljek 11. maj
sv. MARKO 19h: + Slavi Grošelj, Matilda Schad, + Turšičevi

Torek 12. maj
sv. MARIJA 19h: za zdravje + Ida Medved

Sreda 13.maj
sv. KRIŽ 19h: za božje varstvo (Kmetič)

Četrtek 14. maj
sv. KATARINA 19h: v zahvalo za zdravje

Petek 15. maj
sv. MARTIN 8h: + starši Roter, Ivan, Lojzi Novak
+ Anica, Matevž Kahne

Sobota 16. maj
sv. Martin 19h: +sorodniki Cestnik, Čop, Laznik
+ Ivanka Štusej

Nedelja 17. maj
6. VELIKONOČNA NEDELJA
sv. Marija 8h: + Stane Štepec- obl.
sv. Martin 10h: + za žive in + farane

Ponedeljek 18. maj
PROŠNJI DAN
sv. MARKO 19h: za zdravje (Flere)

Torek 19. maj
sv. KATARINA 19h: + Rajko Bizjak

Sreda 20.maj
sv. KRIŽ 19h: + v dober namen /674/

Četrtek 21. maj
GOSPODOV VNEBOHOD
sv. Martin 19h: +družine Hudarin
+ družine Petan

Petek 22. maj
sv. MARTIN 8h: v dober namen (Medved)

Sobota 23. maj
sv. Martin 19h: za duhovne poklice

Nedelja 24. maj
7. VELIKONOČNA NEDELJA
sv. Marija 8h: za žive in + farane
sv. Martin 10h: + starši Drnovšek, Medvešek

Vsak duhovnik sme na dan sprejeti dar le za eno sveto mašo, drugi ali tretji namen mora biti oddan in po njem mašuje drugi duhovnik, vseh pa se spomnimo pri mašah. Bog povrni za vaše namene.

V času posebnih ukrepov, in zaprtja župnijskih uradov in pisarn, me za zelo nujne zadeve, kontaktirajte preko telefona ali elektronske pošte. Hvala vsem za mašne namene, ki ste jih pridno darovali tudi v času karantene. Tako vam sporočam, da so prosti termini za sveto mašo po prvem namenu, šele v drugi polovici meseca junija.