Prihodki in odhodki: Meseca maja je imela župnija 3.117,88 € prihodkov in 3.241,66 € odhodkov. Od tega je bilo za 1.100 €, dajatev na škofijo.

Sveti krst: Danes bosta med sveto mašo prejela zakrament krsta dva otroka: Dunja Maksimovič, hči Anje Pišek ter Raphael Garantini Balsa, sin Igorja Garantinija in Jurybe Garantini Balsa. Molimo za krščenca in njune starše.

Gospodarski svet: Srečanje Župnijskega gospodarskega sveta bo v četrtek, 13. 6., po sveti maši.

Vidovo romanje: Tradicionalno Vidovo romanje na Sveto planino bo v soboto, 15. 6. Ob 10.30 se zberemo pri križu ob cesti, od koder bomo z molitvijo rožnega venca romali v cerkev, kjer bo ob 11.00 sveta maša. V cerkvi bo priložnost za spoved. Tisti, ki bomo na Sveto planino romali peš, se zberemo pred našim župniščem, od koder bomo odšli ob 8.30.

Srečanje bolnikov: V nedeljo, 16. 6. ob 10.00, bo sveta maša, katera bo še posebej namenjena bolnikom. Prosim svojce in sodelavce karitasa, da bolnikom omogočite prevoz v cerkev. Dobre gospodinje (gospodarje) naprošamo, da spečejo pecivo in ga prinesejo v prostore karitasa, od 9.00 dalje.

Oratorij: Med 1. in 5. 7. bo v naši župniji potekal oratorij, ki je namenjen otrokom iz obeh Trboveljskih župnij. Prosim, da otroke prijavite v župnišču ali pri Maji Žibret.

Romanje na Velehrad: Ob 1150. obletnici prihoda slovanskih apostolov Cirila in Metoda na Moravsko, škofija Celje med 4. in 6.7. organizira romanje na Velehrad. Romanje obsega Prago, Olomouc in Brno. Osrednje slavje bo v petek, 5. 7., na Velehradu. Cena romanja je 189 €. Prijave sprejemamo v župnišču.

Svetopisemski mini maraton: Ta mesec bo maraton potekal v petek, 14. 6., med 19.30 in 22.00. Na vratih pri vhodu v cerkev je pripravljen list, na katerega se lahko vpišete tisti, ki želite brati ob določenih urah. Za dežurstvo pa naj bosta pripravljena vsaj še dva iz posameznih župnijskih skupin. Razpored dežurstev: 19.30-pevski zbor, 20.00-bralci, 20.30-molitvena skupina, 21.00-svetopisemska skupina, 21.30-karitas. V cerkev ste prisrčno vabljeni tudi vsi ostali.