Prihodki in odhodki: Aprila je imela župnija sv. Martin 2.155,78 € prihodkov in 2.284,62 € odhodkov. Župnija sv. Marija je imela 1.290,57 € prihodkov in 1.768,90 € odhodkov.

Šmarnice: Ves mesec maj med tednom, v okviru svete maše, potekajo šmarnice. Pri sv. Martinu so do sedaj ob nedeljah popoldne predvidene dvoje šmarnice. 24. 5. bodo pri Hribškovi kapeli, 31. 5. pa pri Pangeršičevi. Obakrat bodo šmarnice ob 17.00. Pri sv. Mariji bodo šmarnice danes pri družini Medvešek, Novi dom 37, ob 16.00.

Srečanje za starše in ostale odrasle: Redno srečanje bo v ponedeljek, 11. 5. ob 19.45, v župnijski dvorani. Tematika letošnjih srečanj je evharistija. Vabljeni vsi odrasli!

Medgeneracijska skupina: Srečanje bo v četrtek, 14.5. ob 19.45.

Župnijski gospodarski svet: Prvi sestanek ŽGS v novi sestavi bo v četrtek, 14. 5. ob 19.45, v župnišču.

Molitveno srečanje MZDP: V nedeljo, 17. 5., bo v Marijini cerkvi v Celju molitveno srečanje članov Molitvene zveze za duhovne poklice iz celjske škofije.  Ob 15.00 bo molitvena ura, ob 16.00 pa sveta maša. Kdor se želi srečanja udeležiti, naj se prijavi pri Mihi Hildu.

Prvo obhajilo: V nedeljo, 31. 5., pri sveti maši ob 10.00, bodo prvoobhajanci prvič v polnosti prejeli zakrament evharistije. Molimo zanje in za njihove starše.

Romanje župnijskih sodelavcev: V soboto, 6. 6., bo romanje župnijskih sodelavcev. Naš cilj bodo romarski kraji na Gorenjskem. Prijavite se lahko do 31. 5. v župnišču, v Martinovem kotu ali pri gospe Ladislavi Medvešek.

Zaključek veroučnega leta: Veroučno leto bomo zaključili v nedeljo, 7. 6., s sveto mašo ob 10.00.

Oratorij: Med 6. in 10. 7. bo v naši župniji potekal oratorij, ki je namenjen otrokom iz obeh Trboveljskih župnij. Prosim, da se čim prej prijavite v župnišču ali pri Simoni Jan, ki je prevzela odgovornost za vodenje oratorija. Prispevek je 20 € za vsakega udeleženca.

Ustanovitev župnijske planinske skupine: Preteklo nedeljo smo se v lepem številu udeležili šmarničnega romanja na Veliko planino. Kljub meglenemu in vetrovnemu vremenu, je romanje uspelo. Skupaj si prizadevajmo, da bomo od zdaj naprej skrbeli, da bi iz tega izšla planinsko-romarska skupina, ki bi združevala pohodništvo in molitev.