Oznanila za teden od 13.9. do 19.9.

– Danes, 12. 9. ob 15.00, bo blagoslov Zupanove kapele;

– 13. 9., po sveti maši bo sestanek za starše veroučencev v župnijski dvorani;

– z današnjim dnem začenjamo redni verouk. V prvem tednu verouka bodo otroci, ki so že bili prvi prvem svetem obhajilu, opravili sveto spoved. Marsikdo je med počitnicami opustil sveto mašo. Vsak kristjan (odrasli in otroci od sedmega leta starosti naprej) je vsako nedeljo in zapovedani praznik dolžan biti pobožno pri sveti maši. Če mašo namerno opustimo, ne moremo pristopiti k svetemu obhajilu, vse dokler ne prejmemo zakramentalne odveze. Rad pa bi opozoril, da sveta maša in sveta spoved nista namenjeni samo otrokom, ampak predvsem odraslim, ki smo otrokom prvi zgled;

– v petek, 17. 9. po sveti maši, bomo začeli z mladinskimi srečanji. Vabljeni vsi od 9. razreda naprej;

– kdor še ni uredil formalnih obveznosti za verouk (prijavnica, učbeniki in prispevek), naj to stori v tem tednu. Cene se gibljejo med 25 – 30 evri;

– v soboto, 18. 9. bo vseslovensko srečanje mladih v Stični. Žal, se ga zaradi drugih obveznosti ne morem udeležiti. V imenu mladih je organizacijo udeležencev iz naše župnije prevzela Maja Žibret. Kdor se želi udeležiti srečanja v Stični, naj se prijavi na njen telefon: 051 396 781;

– v soboto, 18. 9., po sveti maši, bo srečanje mlajše zakonske skupine. Vabljeni novi člani;

– 20. 9. po sveti maši, bo v učilnici prvo srečanje biblične skupine. Vabljeni tudi novi člani;

– 21. 9. po sveti maši, bo srečanje Župnijskega pastoralnega sveta;

– 27. 9. po sveti maši, bo v učilnici srečanje za starše predšolskih otrok. Starši, ki želite izpopolnjevati versko vzgojo otroka, lepo vabljeni.

– v torek, 28. 9. po sveti maši, bo srečanje starejše zakonske skupine;

– v soboto, 16. 10. ob 20.00, bomo začeli z verskim izobraževanjem za odrasle. Odraslim, ki želite prejeti zakramente uvajanja v krščanstvo (krst, birma, evharistija) bodo srečanja veljala za katehumenat, ki bo trajal do velike noči 2012. Na srečanja ste vabljeni vsi: tisti, ki ste že kristjani in tisti, ki želite to postati.