Oznanila za teden od 16.5. do 22.5.

Prvo obhajilo: V nedeljo, 22. 5., pri sveti maši ob 10.00, bodo prvoobhajanci prvič v polnosti prejeli zakrament svete evharistije. Zato ste v prihodnjem tednu še posebej vabljeni letošnji prvoobhajanci vsak večer k šmarnicam in programu priprave na prvo sveto obhajilo. Sproti bomo obveščali o vsakodnevnih dejavnostih. Spoved prvoobhajancev in staršev bo v petek, 20. 5., ob 18.00. S starši prvoobhajancev smo se dogovorili za čiščenje in krašenje cerkve v soboto, 21. 5., ob 9.00.

Mesec maj in šmarnice v obeh župnijah
Pri sv. Mariji so v dneh, ko ni sv. maše v tem svetišču, šmarnice ob delavnikih ob 18. uri. Ob nedeljskih popoldnevih bodo šmarnice tudi na drugih mestih, kot so bile v zadnjih letih. Danes, 15. 5., bodo šmarnice pri družini Radić, 22. 5. pri družini Kurnik, 29. 5. pa v Retju. Šmarnice bodo vsako nedeljo ob 16. uri.
Pri sv. Martinu so med tednom, ko ni sv. maše, šmarnice ob 19. uri, kadar pa je sv. maša, so šmarnice vključene v sveto mašo. Vsak večer beremo šmarnice za otroke Pater, ki je gledal Jezusa. Otroci zbirajo zanimive nalepke. 20 do 25 listkov bo štelo, da so opravili šmarnice. V primeru manjkajočih nalepk, bo te mogoče nadomestiti, če bodo starši z otroki šmarnično branje predelali doma. Ob koncu maja bo sledila nagrada za vestne obiskovalce.
Nedeljske šmarnice bodo pri podružničnih cerkvah in pri kapelicah. Pri sv. Katarini bodo šmarnice vsako nedeljo ob 16.00, pri Hribškovih bodo šmarnice danes, 15. 5., ob 16. uri, pri Pangeršičevih pa 29. 5. Prav tako ob 16. uri.

Koncert Mešane vokalne skupine Vox pod vodstvom Gregorja Špajzerja bo v torek, 17. 5., ob 19. 30 (po šmarnicah) pri sv. Martinu. Na sporedu bodo domače in tuje umetne skladbe ter slovenske ljudske pesmi. Vljudno vabljeni!

V minulem tednu smo se poslovili od rajnih:
+ Alojzija Ahac, Obrtniška cesta 10 b,
+ Elizabeta Bukovec, Neža 17,
+ Marija Krajnik, Vrhek 26, Tržišče
Spomnimo se rajnih v molitvi!