Oznanila za teden od 17.1. do 23.1.

– Za trikraljevsko akcijo ste darovali pri svetih mašah na praznik Gospodovega razglašenja 544,84 evrov, osebno pa ste darovali 140 evrov. Skupaj 684,84 evrov. Bog povrni!

– Prejšnjo nedeljo ste darovali pri sv. Martinu 380,43 evrov, pri sv. Katarini 50,54 evrov. Skupaj 430,97 evrov. Bog povrni!

– V ponedeljek, 17. 1. ob 9.00, bo pri sv. Marku sveta maša ob godu sv. Antona Puščavnika, pri kateri bomo blagoslovili krače;

– v ponedeljek, 17. 1. po sveti maši, bo srečanje starejše zakonske skupine;

– od 18. – 25. januarja bo potekala molitvena osmina za edinost kristjanov. Kristjani smo v zgodovini doživeli dva velika razkola: leta 1054 vzhodni razkol, ko smo se ločili z vzhodno cerkvijo, ki ji rečemo tudi Pravoslavna cerkev, leta 1517 pa je prišlo še do zahodnega razkola. S tem je nastala še Evangeličanska ali Protestantska cerkev. Po 2. vatikanskem cerkvenem zboru, se je okrepilo delo za edinost kristjanov različnih veroizpovedi. V molitveni osmini bomo še posebej prosili Boga, da bi znali premostiti medsebojne razlike in, da bi končno vsi kristjani zopet skupaj obhajali sveto evharistijo. To pa bomo lahko naredili, če bomo najprej katoličani dajali zgled goreče vere in medsebojne enotnosti;

– v soboto, 22. 1. po sveti maši, bo srečanje mlajše zakonske skupine;

– v petek smo pričeli z januarskimi večeri s tematiko »svetništvo v luči solidarnosti«. Vabljeni, da se ob petkih in sobotah, do konca meseca udeležujete predavanj;

– ves mesec januar je posvečen verskemu tisku. Razmislimo kako, če sploh kaj naredimo za naše versko izobraževanje in duhovno poglabljanje.