Oznanila za teden od 18.9. do 24.9.

AKTUALNI POUDARKI

* Lepo se zahvaljujem za vaš dar ob prvi nedelji v mesecu, ki je bil posebej namenjen »osvežitvi« veroučne učilnice in pleskarskim delom v cerkvi svetega Martina.
* Ob Slomškovi nedelji ne pozabite, da bo maša ob 8. uri pri sv. Martinu in ob 10. uri pri sv. Mariji.

ZAČETEK VEROUČNEGA LETA
Začeli smo redni verouk. K verouku so vabljeni tudi vsi, ki so že hodili, pa so zaradi različnih razlogov z veroukom prenehali. Jezus nas vedno znova svari: »Pustite otroke k meni in ne branite jim…«
Otroci naj prinesejo stare učbenike, ki jih hranijo doma. V kolikor so še dobro ohranjeni, bomo katehetje poskrbeli za primerno zamenjavo. Simbolični prispevek za katehete, kurjavo in nekatere stroške znaša 20 eur za otroka. O cenah delovnih pripomočkov pa se pozanimajte pri posameznih katehetih na prvi veroučni uri. Verouk bo letos potekal po sledečem razporedu:
predšolski: četrtek od 18. do 19. ure
1. in 2. razred: torek od 16. 45 do 17.30
3. razred: petek od 15.00 do 15.45
4. razred: četrtek od 16.00 do 16.45
5. razred: četrtek od 17.00 do 17.45
6. razred: ponedeljek od 16.00 do 16.45
7. razred: ponedeljek od 17.00 do 17.45
8. in 9. razred: petek od 16.00 d0 16.45

 

SREČANJE BOLNIKOV IN OSTARELIH

Na Slomškovo nedeljo, 24. septembra, bo v cerkvi sv. Marije sveta maša za bolne in ostarele. Med mašo bo obred svetega maziljenja, po maši pa srečanje s pogostitvijo za bolne, k čemur vabijo sodelavci Karitasa. Ker bo sveta maša za bolnike ob 10. uri, bo nedeljska sveta maša pri sv. Martinu ob 8. uri. Mladi in zdravi omogočite bolnim in ostarelim udeležbo na tem dogodku.

SLOMŠKOVA NEDELJA 2017 in spremljevalni programi
V nedeljo, 24. septembra 2017, bo v Zavodu Antona Martina Slomška (Vrbanska cesta 30, Maribor) potekalo slavje ob Slomškovi nedelji. Slovesnost bo pod geslom Vera-luč. Ob 15.00 bo molitvena ura, ob 16.00 pa slovesno somaševanje slovenskih škofov in duhovnikov, ki ga bo vodil mariborski nadškof metropolit in podpredsednik SŠK msgr. Alojzij Cvikl. V soboto, 23. septembra, bo potekalo srečanje učiteljev, vzgojiteljev in katehetov – Slomškov dan na Ponikvi. Ob 9.30 bo začetek na Slomu, ob 13.00 pa bo na Ponikvi sveta maša. Letošnje praznovanje Slomškove nedelje v Zavodu Antona Martina Slomška je namreč povezano z raznimi obletnicami posameznih enot: 20 let delovanja Zavoda Antona Martina Slomška, 20-letnica Škofijske gimnazije AMS, 10-letnica Dijaškega doma AMS, 10-letnica Glasbeno in baletne šole AMS in 10-letnica vrtca Hiša otrok – vrtec Montessori. Bogu in blaženemu škofu Slomšku smo hvaležni za te obletnice ter se hkrati priporočamo k Slomškovi priprošnji in Božjemu blagoslovu v prihodnje.

Po zakramentu svetega krsta je bila sveti Cerkvi in našemu občestvu pridružena Lorena Golubič.

Naši pokojni: + Andrej Grah (Sallaumines 5a), + Marija Žužek (Kešetovo 14a), + Jožefa Jamšek (Pod O. vrhom 40), + Vinko Štrovs (Partizanska 26a), + Štefica Ostanek (Kol. 1 maja 17), + Ante Remič (Kol. 1 maja 30).
Za pokojne, ki so bili ta teden s svetimi opravili pokopani, bomo obhajali tudi svete mašne daritve, in sicer: + Andrej Grah – 10. 10., + Marijo Žužek – 1. 10., + Jožefa Jamšek – 5. 11., + Vinko Štrovs, 17. 10., + Ante Remič – 16. 10. 2017.