Oznanila za teden od 22.6. do 28.6.

Mašniška posvečenja 2015: Drugo stopnjo zakramenta svetega reda želi prejeti dvanajst diakonov:
Koprska škofija: Blaž Lapanja, roj. 2. 8. 1989, župnija Spodnja Idrija. Mašniško posvečenje bo na Sveti gori pri Gorici, v ponedeljek 29. 6. ob 17.00.
Nadškofija Ljubljana: Blaž Dobravec, roj. 4. 4. 1986, Bloke. Aljaž Kraševec, roj. 20. 9. 1989, župnija Sveta Trojica nad Cerknico. Gašper Mauko, roj. 9. 10. 1989, župnija Radovljica. Peter Možina, roj. 18. 10. 1983, župnija Matenja vas. Boris Rozman, 23. 3. 1973, župnija Sora. Mašniško posvečenje bo v ljubljanski stolnici, v soboto 27. 6. ob 9.00.
Mariborska nadškofija: Marjan Ristič, roj. 26. 11. 1982, nadžupnija Slovenske Konjice. Mašniško posvečenje bo v mariborski stolnici, v soboto, 27. 6., ob 10.00.
Murskosoboška škofija: Andrej Lažeta, roj. 1. 7. 1989, župnija Prihova. Mašniško posvečenje bo v murskosoboški stolnici, v ponedeljek, 29. 6., ob 16.00.
Kapucin: br. Mitja Marija Ponikvar, roj. 10. 3. 1975, župnija Cerknica. Mašniško posvečenje bo v ljubljanski stolnici v soboto, 27, 6, ob 9.00.
Minorit: br. Daniel Golavšek, roj. 27. 9. 1982, župnija Galicija. Mašniško posvečenje bo v celjski stolnici v nedeljo, 28. 6., ob 16.00.
Jezuit: Andrej Brozovič, roj. 24. 3. 1979, župnija Ljubljana–Rakovnik. Mašniško posvečenje bo v ljubljanski stolnici v soboto, 27. 6., ob 9.00.
Kartuzijan: Mihael Marija Mamičć, roj. 2. 8. 1973, župnija Kaštel Stari (HR). Mašniško posvečenje je bilo v Pleterjah, v petek 12. 6.
Če kdo ve za kakšen zadržek, naj to sporoči na pristojen škofijski ordinariat ali provincialat redovne skupnosti. Molimo za letošnje novomašnike. Število novomašnikov nam govori, da se bodo župnije v prihodnje vse bolj povezovale med seboj. Edini novomašnik iz ozemlja naše škofije je Daniel Golavšek iz Galicije, ki pa pripada redovni skupnosti minoritov, zato ne bo inkardiniran v Celjsko škofijo, ampak bo opravljal redovniško in duhovniško službo na postojankah, ki jih zavzema minoritska provinca.

Svetopisemska skupina: Srečanje bo v ponedeljek, 22. 6. ob 19.45.

ŽPS: Seja Župnijskega pastoralnega sveta bo v torek, 23. 6., ob 19.45.

Janez Krstnik in dan državnosti: Na praznik Janeza Krstnika bomo obhajali sveto mašo v Retju, ob 20.00. Ta dan je tudi predvečer praznika državnosti. Po sveti maši bo pred cerkvijo kulturni program in kresovanje. Prosim, da se sami organizirate v zvezi z vsebino in potekom kulturnega programa.

Oratorij: Med 6. in 10. 7. bo potekal oratorij. Čim prej se prijavite v župnišču ali pri Simoni Jan. Prispevek je 20 € za udeleženca.

Izlet za ministrante in otroški pevski zbor: V soboto, 11. 7., bo izlet za ministrante in otroški pevski zbor. Naš cilj bo Prekmurje. Vsi so že prejeli prijavnice, katere naj do 29.6. oddajo Sonji Štojs ali v župnišče. Na izlet so vabljeni tudi starši.

Možnost za pogovor: Z g. Francem Pelcem sva na voljo za pogovor v zvezi s krščansko duhovnostjo. Obisk svete maše in drugih krščanskih obredov za resno krščansko življenje ni dovolj. Vsak človek je svet zase, zato ne more vsak hoditi po enaki duhovni poti. Če želimo še govoriti o prihodnosti krščanstva, potem je potrebno delati na osebni ravni. Duhovnik naj bi bil na župniji zato, da bi skrbel predvsem za duhovno rast vernikov. Življenje je danes še posebej težavno, ker človek v ospredje postavlja materialno preživetje, namesto, da bi najprej poskrbel za duhovno plat, saj iz nje izhaja kvaliteta življenja. Človek je po naravi bitje komunikacije, zato lahko samega sebe spoznava predvsem v pogovoru. Kdor želi priti na pogovor, naj enega od naju predhodno pokliče po telefonu.