Oznanila za teden od 29.2. do 6.3.

40 dni brez alkohola: Za marsikoga je lahko ta akcija spodbuda, da se za vse življenje odpove alkoholu. Uživanje alkohola namreč ne spada k bistvenim človekovim potrebam.

Križev pot: Postna pobožnost bo v cerkvi sv. Martina, ob petkih ob 17.30. Ob nedeljah bo križev pot v Retju, ob 16.00. Križev pot bodo oblikovale posamezne župnijske skupine. Razpored skupin pri sv. Martinu: 4. 3. karitas, 11. 3. bralci, 18. 3. svetopisemska skupina, 25. 3. ob 15.00 župnijski pastoralni svet. Razpored skupin v Retju: 28. 2. župnijski pastoralni svet, 6. 3 pevci, 13. 3. karitas.

Kapela v bolnici: Kapela v bolnici je v glavnem opremljena, zato upamo, da bomo v sredo v njej že obhajali sveto mašo.

Prvi dnevi v tednu: Še posebej opozarjam na prvi petek, ko obiskujem tiste, ki ne morejo v cerkev. Prosim, da mi sporočite, če veste za koga, ki si želi obisk duhovnika.

Molitvena skupina: Srečanje molitvene skupine pri sv. Martinu bo v četrtek, 3. 3. ob 18.45.
Svetoletno romanje: Svetoletno romanje Savskega naddekanata v celjsko stolnico, ob deseti obletnici celjske škofije, bo v nedeljo, 6. 3., z začetkom ob 15.00. V stolnici bo škofova kateheza, križev pot in sveta maša. Kdor se želi romanja udeležiti, naj se do 28. 2. prijavi pri gospe Ladislavi Medvešek ali pri meni, da se bomo vedeli organizirati glede prevoza v Celje.

Postno spokorno bogoslužje: Spokorno bogoslužje bo v soboto, 12. 3. ob 15.00 v cerkvi sv. Marije. Spokorno bogoslužje naj ne bo samo formalno predpraznično opravilo, ampak naj nam pomaga, da bomo Gospodu odkrili globino svojega srca.

Oljčne vejice in butare: Od tihe nedelje dalje bodo na voljo oljčne vejice in butare. Butare pripravljajo pletilje iz župnijske karitas.

Obhajanje velikega tedna: V veliki teden bomo vstopili s cvetno nedeljo, 20. 3. Od velikega četrtka do obhajanja velikonočne vigilije bodo obredi pri sv. Martinu, ker bo tam tudi Božji grob. V velikonočni praznik bomo vstopili z velikonočno vigilijo, ki bo 27. 3. ob 4.00. Že na začetku postnega časa spodbujajmo drug drugega, k liturgičnemu obhajanju velikega tedna. Sveta maša velikonočne vigilije med katero bomo obhajali Gospodovo vstajenje je liturgija vseh liturgij. Vse župljane spodbujam, da se te liturgije zagotovo udeležite.

Martinov list-256