Oznanila za teden od 31.1. do 6.2.

– Prejšnjo nedeljo ste darovali pri sv. Martinu 282,70 evrov, pri sv. Katarini 51,95 evrov. Skupaj 334,65 evrov. Bog povrni!

– V adventni akciji ste otroci za otroke darovali 180 evrov. Bog povrni!

– v ponedeljek 31. 1., bo sestanek župnijskega pastoralnega sveta;

– v sredo je praznik Gospodovega darovanja ali svečnica. Vabljeni k svetim mašam, da obnovimo svojo posvečenost Gospodu, ki smo jo prejeli pri svetem krstu;

– za svečnico bo sveta maša tudi pri sveti Katarini. Odslej bo za večje praznike sveta maša pri sveti Katarini, ne bo pa več jutranje svete maše v župnijski cerkvi. V zvezi s tem vas vabim, da poskrbite za dovolj mašnih namenov na podružnici;

– v četrtek je god svetega Blaža, priprošnjika pri boleznih na grlu. Pri sveti maši bomo lahko prejeli Blažev blagoslov. Ob tem naj opozorim, da ne bi jemali blagoslove zgolj kot ljudske običaje, saj lahko s tem zelo prizadenemo njihovo bistvo. Blagoslov pomeni, da živo bitje ali stvar izročam v Božje varstvo in z vero sprejmem vse darove, ki jih blagoslov prinaša. Beseda blagoslov izhaja iz latinske besede »benedicere«, kar pomeni »dobro govoriti«;

– ta teden je prvi v mesecu. V sredo bo sveta maša v bolnici. Prosim vse, ki imate svoje najbližje v bolnici, da mi sporočite, kdor želim obisk duhovnika. V petek bom hodil na obisk po domovih. Ta dan je posebej namenjen tistim, ki ne morejo v cerkev. Ob tem imajo priložnost, da prejmejo zakrament sprave, sveto obhajilo bolniško maziljenje. Tisti, ki skrbite za svoje domače, imate dolžnost in pravico, da svojim najdražjim omogočite obisk duhovnika na domu.