Oznanila za teden od 7.5. do 13.5.

PROŠNJI DNEVI
Tri dni pred praznikom Gospodovega vnebohoda obhajamo prošnje dneve na naših podružnicah, ki so tesno povezane s kmečkim delom. Tako bomo s procesijo okrog cerkve, ki je kot uvod v bogoslužje, med prepevanjem litanij vseh svetnikov prosili za blagoslov in rodovitnost polj, za blagoslov človeškega dela, za varstvo pred ujmami in za lepo vreme ter dobro letino.

SLOVESNOST PRVEGA SVETEGA OBHAJILA
Naši prvoobhajanci se lepo pripravljajo na dan, ko bodo prvič pristopili k božji mizi.
V ta namen bo v sredo, 9. maja, od 17. ure dalje čiščenje cerkve in okolice za kar poskrbijo starši prvoobhajancev.
V petek, 11. 5., ob 18. uri bo pri sv. Martinu spoved za prvoobhajance in starše.
V nedeljo, 13. maja, pa se prvoobhajanci in starši zberejo ob 9.30 v veroučni učilnici in se pripravijo na slovesnost.

BIRMANSKA DEVETDNEVNICA
Po Jezusovem vnebohodu so se apostoli skupaj z Marijo v molitvi pripravljali na prihod Svetega Duha, na prve Binkošti. S tem so nam pokazali, kako naj bi se tudi mi pripravili na prejem sv. birme. Birmanska devetdnevnica je obvezna za vse birmance. Potekala bo od petka, 11. maja, do sobote, 19. maja. Smo v mesecu maju, ko se bomo vsak večer zbrali v eni izmed cerkva naše župnije in molili tudi k sv. Duhu za njegove darove. K devetdnevnici posebej vabljeni starši, botri in drugi sorodniki naših birmancev!

NAŠI POKOJNI
V minulem tednu je bil s svetimi opravili pokopan: + Rudolf Klančar (Novi dom 46).