Prihodki in odhodki: Avgusta je imela župnija sv. Martin 1.506,42 € prihodkov in 1.789,90 € odhodkov. Župnija sv. Marija je imela 1.514,62 € prihodkov in 1.337,62 € odhodkov.

Romanje v Petrovče: 12. 9. ob 9.00 bo v Petrovčah škofijski molitveni dan za duhovne poklice. Prijave sprejemamo do 6. 9. v Martinovem kotu ali v župnišču. Za prevoz v Petrovče se bomo organizirali s svojimi avtomobili. Prosim, da tisti, ki nameravate v Petrovče in imate lastni avtomobil, pridete pred župnišče sv. Martin, ob 8.00, da se bomo razporedili po avtomobilih.

Sveti Križ-Retje: V nedeljo, 13. 9., bomo v Retju obhajali nedeljo sv. Križa. Sveta maša bo ob 16.00. Ta dan pri sv. Mariji ne bo svete maše.

Prijavnice za verouk in vpis: Pod korom in v župnišču so na voljo prijavnice za verouk: ene za prvi razred, druge pa za ostale razrede. Vpis k verouku bo v četrtek, 10. 9. med 10.00 in 12.00 ter med 16.00 in 18.00. Starše, ki ne morejo priti k vpisu ob navedenih urah, prosim, da me pokličejo. Veroučna sveta maša bo v nedeljo,13. 9., ob 10.00. Letni strošek za verouk znaša okrog 30 € (odvisno od razreda). Če kdo ne more poravnati stroškov, naj mi to pove.

Srečanje za starše: V novem veroučnem letu zopet začenjamo redna srečanja za starše. Prvo srečanje bo v ponedeljek, 14. 9. ob 19.45, v župnijski dvorani, pri sv. Martinu. Naslov letošnjih katehez bo »Če želiš biti vesel, spoznaj Jezusa.« Na srečanja ste vabljeni tudi vsi ostali, ki želite poglobiti krščansko življenje.

Predšolski verouk: Starši, ki želite, da bi vaš otrok obiskoval predšolski verouk, to sporočite Simoni Jan, do 10. 9.

Svetopisemska skupina: Prvo srečanje svetopisemske skupine v novi sezoni bo v torek, 15. 9. ob 19.45. Poleg rednih članov, ste vabljeni, da se nam pridružite vsi tisti, ki bi radi še bolj spoznali pomen in skrivnost Božje besede

Sveta Katarina: Od 13. 9. dalje bo pri sv. Katarini zopet redna nedeljska maša in sicer ob 11.00.

Stična mladih: V soboto, 19. 9., bo v Stični tradicionalno vseslovensko srečanje mladih. Kdor se želi srečanja udeležiti, naj se do 13. 9. prijavi v župnišču. Glede na število prijav bomo organizirali prevoz.