Duhovna misel za 29. nedeljo med letom

»Toda ali bo Sin človekov, ko pride, našel vero na zemlji.« (Lk 18, 8)

2013_43

ŽE OD OTROŠTVA POZNAŠ SVETO PISMO (2 Tim 3, 15)

V obeh pismih apostola Pavla Timoteju, lahko beremo, kako Pavel svojega učenca spodbuja k oznanjevanju Božje besede. Iz besedila je razvidno, da je Timotej že od otroštva poznal Sveto pismo, kar pomeni, da so ga v krščanstvo najverjetneje uvedli njegovi starši. Glede na to, da današnji starši veroučencev želijo za svojega otroka versko izobrazbo, se predvideva, da v letih od otrokovega krsta do začetka verouka starši sami uvajajo otroka v skrivnost Svetega pisma, v katerem je zapisano bistvo krščanskega verovanja. Če starši ne zmorejo sami uvajati svojih otrok v krščanstvo, potem jim prihaja naproti Cerkev. V naši župniji potekajo mesečna srečanja za odrasle, ki so v prvi vrsti namenjena staršem, da bi utrdili svojo vero in jo prenesli na svoje otroke. Ko obhajamo misijonsko nedeljo, ne mislimo samo na oddaljene otroke v deželah tretjega sveta, ki jim vsako leto namenimo denar za pomoč v stiski. Ob misijonski nedelji lahko pomislimo tudi na lastno deželo in na naše misijonsko poslanstvo, ki izhaja iz našega krsta. Vsi krščeni smo poslani, da z vsem srcem oznanjamo evangelij. Prvi odgovorni pa so ravno krščanski starši.