Dejavnosti

Dejavnost župnije in njenih župljanov se kaže tudi v številu skupin v katerih se združujejo in srečujejo župljani. Ker imamo od leta 2022 skupnost štirih župnij, so v rubrikah navedene dejavnosti tudi v ostalih župnijah.

V naših župnijah so tako dejavne: zakonska skupina (2, starejša in mlajša), župnijski pevski zbori (4, v vsaki župniji), skupina Otrok Brezmadežne (v Trbovljah in Hrastniku), župnijska Karitas Trbovlje pri sv. Martinu in sv. Mariji, svetopisemska skupina ter dve molitveni skupini, ki združujejo člane posameznih manjših skupin župljanov, ki so predvsem molivci za duhovne poklice, člani MZDP. Poleg teh sta aktivni še mladinski skupini v Trbovljah in na Dolu ter Glasbena skupina sv. Martina. Medžupnijski pastoralni svet združuje člane vseh štirih župnij.

Predstavitve posameznih skupin si lahko ogledate v posameznih podpoglavjih.