Duhovna misel za 1. postno nedeljo

S pomenljivim obredom pepeljenja, smo minulo sredo stopili v postni čas. Hvaležen sem Bogu in vsem, ki ste se v tako lepem številu udeležili svetega bogoslužja in pepeljenja. Naj nas postne spodbude, dobra dela in molitev spremljajo ves sveti čas, vse tja do prazničnih dni. K temu nas vabijo postni dnevi, križev pot in prihodnjo nedeljo tudi glasbena skupina ABEND, ki se nam bo predstavila pri in po sveti maši ob 8. uri. Kot so sporočili člani, gre za skupino iz mest in vasi zasavskega hribovja. Skupina sledi vabilu papeža Frančiška, da je treba “obuti čevlje” in narediti konkreten korak, v smeri odgovornosti vsakega od nas za življenje naših skupnosti. Pri svetih mašah zato skupina polaga pesmi v roke vseh, saj smo vsi skupaj namreč živa cerkev in to veselje vsi pričujemo.
Lepo vabljeni k slavljenju in vsem lepim dogodkom, ki nam jih ponuja teden, ki je pred nami!
 Vaš dušni pastir