Duhovna misel za 11. nedeljo med letom

»Tvoja vera te je rešila! Pojdi v miru!« (Lk 7,50)2013_25

SKUPAJ S KRISTUSOM SEM KRIŽAN (Gal 2, 19)

Marsikdo misli, da je krščanstvo pripomoček za lajšanje težav v življenju. Takšnega kristjana lahko imenujemo tudi »priložnostni kristjan«, saj se obrača na Boga le takrat, ko kaj rabi, npr. zdravje, denar, srečo, službo, ljubezen. Za omenjene stvari ljudje prosijo tudi vedeževalce, zato se lahko krščanska vera pri komu hitro znajde na enakovredni lestvici, na kateri so tudi vedeževalci in razni t. i. zdravilci. Biti kristjan v pravem pomenu besede, ne pomeni biti brez skrbi, ampak pomeni popolnoma zaupati v Troedinega Boga. Ko je Jezus visel na križu, ni čutil brezskrbnosti, ampak je bil v hudi preizkušnji trpljenja. Kljub temu pa je v tistih urah v polnosti izpolnjeval svoje poslanstvo na zemlji. Kristjani smo po krstu in birmi potopljeni v Kristusa, kar pomeni, da želimo v polnosti posnemati križanega Kristusa. Edina razlika med kristjanom in nekristjanom je v tem, da kristjan v svojem trpljenju vidi smisel, nekristjan pa ga ne vidi. Biti prerok v današnjem času je tesno povezano z vsakršnim trpljenjem, ki lahko doleti človeka. Kristjan je tako lahko tudi v preizkušnjah znanilec polnosti življenja. Si upam biti pravi kristjan?