Duhovna misel za 15., 16. nedeljo med letom

»Svojim otrokom vlivaš veliko upanje, ker daješ po grehu čas za kesanje.« (Mdr 12,19)

2014_28

http://www.ednevnik.si/entry.php?w=malteski&e_id=66447

»SEJALEC JE ŠEL SEJAT.« (Mt 13,3)

Ljudje današnjega časa, v katerem je v ospredju življenja upravljanje z mnogimi tehnološkimi sredstvi, za razumevanje Jezusovih prilik marsikdaj potrebujemo dvojen prevod. Večina ljudi namreč živi v mestih in mnogi izmed njih si niti ne predstavljajo, kaj pomeni setev. Zato je potrebno ob Priliki o Sejalcu najprej pojasniti pojem setve, nato pa tudi duhovni pomen, ki ga ta prilika vsebuje. V tej priliki lahko v semenu vidimo zakrament krsta. Kdor svojega srca ne pripravi dobro za prejem tega najpomembnejšega zakramenta, lahko hitro ostane oropan zakladov, ki jih krst prinaša. Sprejeti krst, pomeni sprejeti v sebe Božje življenje. Kdor pa živi Božje, postaja nesmrten, kar v vsakdanjem življenju pomeni, pogumen, vesel, svoboden… Vprašajmo se, kako je z našim krščanskim življenjem. Ali smo posadili seme Božjega življenja v »dobro zemljo« odprtega srca? Ali negujemo Božje življenje z nenehnim očiščevanjem raznega »plevela« ter ali ga hranimo z Božjim kruhom Gospodove besede in svete evharistije? Enaka vprašanja veljajo za starše, ki so krstili svoje otroke. Ali jim pomagajo gojiti Božje življenje, ki so ga v otroke vsadili pri njihovem krstu?