Duhovna misel za 15., 16. nedeljo med letom

»Marta, Marta, skrbi in vznemirja te veliko stvari, a le eno je potrebno.« (Lk 10, 41–42)

2013_29

POSLUŠAJ GLAS GOSPODA, SVOJEGA BOGA (1 Mz 30, 10)

Beseda »poslušaj« je prva beseda v Mojzesovi postavi, ki vsebuje razlago desetih Božjih zapovedi. Če želimo v resnici poslušati Boga, moramo za Božjo besedo najprej odpreti svoje srce. V nasprotnem primeru je vsako naše dejanje izpolnjevanje naše volje, ki se navadno usmeri v zadovoljevanje lastnega egoizma. V množici glasov, ki jih slišimo iz dneva v dan, postaja nevarno, da bi preslišali Božji glas, ki je najpomembnejši za naš obstoj in hkrati za našo rast v polnosti življenja. Če želimo biti v resnici predani Bogu, potem naj bo vsak dan na prvem mestu prebiranje in premišljevanje Božje besede. Če bomo vsako jutro vstali pol ure prej in si vzeli čas za branje Svetega pisma, potem bomo imeli ves dan blagoslovljen. Če pa bomo jutro, zaradi obveznosti, ki nas čakajo, pričeli v naglici, potem bomo na koncu dneva prazni. Morda si lahko za dan, ki je pred nami izberemo za vodilo določen stavek iz Svetega pisma in se ga po možnosti naučimo na pamet. Prepričani smo lahko, da bo že po nekaj dneh naše življenje bolj umirjeno in bomo znali razločevati med besedo, ki ima prazen pomen in med Božjo besedo, ki ima poln in večen pomen.