Duhovna misel za 17., 18. nedeljo med letom

»Vemo, da njim, ki ljubijo Boga, vse pripomore k dobremu.« (Rim 8, 28)


NEBEŠKO KRALJESTVO JE PODOBNO ZAKLADU … (Mt 13, 44)

Če bi se ljudje zavedali, kakšno bogastvo je biti kristjan, potem bi vse druge stvari postavili na stranski tir in delali vse, da bi nenehno bili priključeni na življenje, ki prihaja od Boga. Med počitnicami so klopi v cerkvi še bolj prazne kot pa med letom, čeprav se večkrat zgovarjamo, da zaradi obilice dela nimamo časa za molitev in obisk svete maše. Smo že kdaj pomislili, da bi namesto oddiha ob morski obali lahko uživali v oddihu v Božjem objemu na duhovnih vajah ali kakšnem duhovno poglobljenem romanju? Morda pa bi lahko namesto dopusta v oddaljenem kraju bili v miru doma, v krogu svoje družine. Morda bomo ob času, ki si ga bomo vzeli za svojo družino, odkrili tisti zaklad, ki nam ga ponuja Bog. Molitev ali celo vsakodnevni družinski obisk svete maše je lahko neprecenljiv zaklad, ki ga lahko odkrijemo v počitniških dneh in nam lahko odpre nova življenjska obzorja.