Duhovna misel za 21., 22. nedeljo med letom

»Ničesar ne dodajajte besedi, ki vam jo zapovedujem, in ničesar ji ne odvzemajte!«  (5 Mz 4,2).

2015-35

http://www.oglas.it/files/nauk14.pdf

ALI HOČETE TUDI VI ODITI? (Jn 6,67)

Pri sveti maši pet nedelj zapored prebiramo odlomke iz šestega poglavja Janezovega evangelija. Na začetku poglavja je znamenito poročilo o pomnožitvi kruha, kjer je bilo navzočih pet tisoč mož, ne da bi šteli še navzoče ženske in otroke. V odlomkih, ki sledijo pomnožitvi kruha pa Jezus govori množici, da je on kruh življenja, ki je mnogo pomembnejši od materialnega kruha. Ob današnjem evangeljskem odlomku lahko vidimo, da Jezus ni bil preveč uspešen s svojim pridiganjem, saj je mnogo njegovih učencev odšlo in niso več hodili z njim.« (Jn 6,66) Dokler je imela množica materialne koristi, so bili ob Jezusu, ko pa je Jezus govoril o pomembnosti duhovnega življenja, pa ga niso več poslušali. Ali je danes kaj drugače? Kateri duhovnik je bolj priljubljen: tisti, ki skrbi za materialno blagostanje župnije ali tisti, ki se bolj trudi za duhovno rast svojih faranov? Človek je vedno podvržen skušnjavi, da bi rezultate svojega dela rad videl takoj. Pred tem nismo imuni niti duhovniki. Pojem »duhovnik« pomeni, da duhovnik ni »snovnik«, ki bi se mu šlo za materialno blagostanje, ampak najprej skrbi za duhovno rast svojih faranov.