Duhovna misel za 22. nedeljo med letom

»Če hoče kdo hoditi za menoj, naj se odpove sebi in vzame svoj križ ter hodi za menoj.« (Mt 16, 24)


ČE HOČE KDO HODITI ZA MENOJ … (Mt 16, 24)

Današnji marketinški delavci ne bi bili nič veseli, če bi nekdo oglaševal določeno ponudbo v Jezusovem stilu. Jezus pravi: »Če hoče kdo hoditi za menoj, naj se odpove sebi in vzame svoj križ ter hodi za menoj.« (Mt 16, 24) Tudi ko pripravljamo razne dneve odprtih vrat za duhovne poklice ali zgibanke, ki vabijo v duhovni poklic, verjetno ne povemo naravnost, da pot tistega, ki hoče z vsem srcem slediti Kristusu, vključuje srečevanje s križem, kar pomeni s prenašanjem trpljenja. Potencialnim kandidatom raje predstavljamo vesele duhovniške in redovniške obraze, ki izražajo brezskrbnost. Če dobro premislimo, kljub temu da hočemo ljudem prikazati krščanstvo v blažji obliki, ni zato nič več duhovnih poklicev, nasprotno, celo upadajo. Morda pa smo narobe zastavili »marketinško strategijo«? Če bi govorili naravnost, brez olepševanj, tako kot Jezus, bi predstavili ljudem krščanstvo v pravi obliki. Preprosto, treba je povedati resnico, da pot za Kristusom vključuje težak križ, ki pa z Božjo pomočjo pelje v odrešujočo svobodo.