Duhovna misel za 23. nedeljo med letom

»Po Mariji k Jezusu!«
Velikokrat slišimo ta izrek, ki ga mnogokrat ob češčenju božje matere Marije kar pozabimo. Jezus je tisti, zaradi katerega moremo častiti Marijo in zaradi katerega je bila povišana nad svetnike. Po Mariji se bomo tudi v tem bogatem tednu bližali Božjemu Sinu. Na dan pred malim šmarnom bomo v naši župniji sprejeli milostni kip fatimske Matere božje in nato v četrtek obhajali Marijin rojstni dan. 2016-35-1

Veliki pesnik Dante Alighieri opeva v svoji Božanski komediji ob koncu nebesa kot nedopovedljivo veličastno rožo, ki je zrasla ob toploti božje ljubezni, ki vabi svoje stvari k svobodnemu odgovarjanju na to ljubezen. Docela edinstveno nalogo ima v večnih božjih zamislih skupaj s Kristusom preblažena Devica Marija. Pesnik polaga v usta sv. Bernardu spev, iz katerega nam sije radostni pomen praznika Marijinega rojstva:

Devica, Mati, ki si hčerka Sina,
ponižnješa in višja od stvari,
zamisli večne trdna korenina,
ti si požlahtnila človeško kri,
da Stvarnik njenega počela
zavrnil ni, da se iz nje rodi
V telesu tvojem zopet se je vnela
ljubezen, ki od nje toplote v sreče
neskončnosti ta roža je vzcvetela.
(Vir: leto svetnikov 3)

Lep in duhovno bogat teden vam želim.
Vaš župnik