Duhovna misel za 24. navadno nedeljo

Misel                                           
Čim bolj je človek edin sam v sebi in preprost v svojem srcu, tem več in tem višjih reči z lahkoto spozna, ker prejema luč spoznanja od zgoraj. Čistega, preprostega in stanovitenga človeka tudi mnogo opravil ne raztrese, ker dela vse v čast Božjo in se trudi, da v ničemer ne išče samega sebe.

Duhovitost duhovnih                           
Nekomu drugemu, ki se je stalno pritoževal, je rekel oče: “Če si nesrečen, pomisli na žirafo z vnetim grlom in na stonogo s kurjim očesi.”

Na mali poti                                       
Jezus nam kaže, da najmanjša iz ljubezni napravljena dejanja očarajo njegovo srce. Kakšni reveži bi bili, če bi morali izvrševati velike reči! A kako srečni smo, ker se da Jezus pritegniti že z najmanjšimi.