Duhovna misel za 27. nedeljo med letom

»Zaradi tega bo mož zapustil očeta in mater in se pridružil svoji ženi in bosta eno telo« (1 Mz 2,24).

2015-41

http://freecoloringpages.co.uk/?q=animal%20adam

»ALI JE DOVOLJENO MOŽU ODSLOVITI ŽENO?« (Mr 10,2)

Danes se v Rimu začenja redna sinoda o družini. V jeseni lansko leto je zasedala izredna sinoda, katera je v glavnem proučevala stanje krščanskih družin, na podlagi ankete, ki je bila izvedena po vsem svetu. Papež Frančišek je pred kratkim izjavil, da nikjer na svetu ne obstaja niti ena idealna družina. Naj nam bo ta misel ob začetku sinode kot vodilo, da ne bi delili družin na idealne in neidealne ali na dobre in slabe. Gotovo je, da se v marsikateri družini, ki na zunaj daje videz, da je idealna, skriva veliko slabega, po drugi strani pa je v marsikateri družini, ki je na zunaj ožigosana za slabo, veliko dobrega. Ob razmišljanju o zakramentalnih razsežnostih zakona in družine, ne pozabimo na krščanski temelj, ki je krst in birma. O resnični zakramentalnosti zakona lahko namreč govorimo samo, če zakonci resnično živijo iz krsta in birme, kar pomeni, da oznanjujejo z besedo in zgledom. V nasprotnem primeru lahko postavimo pod vprašaj veljavnost zakona. V ta namen je papež pred kratkim tudi poenostavil postopke v zvezi z ničnostjo zakona. V letošnjem letu si lahko zato postavimo nov izziv in ustanovimo molitveno zvezo za družine.