Duhovna misel za 31. nedeljo med letom

»Ljubim te, Gospod, moja moč in moja skala, Gospod, moja trdnjava in moj osvoboditelj.«  (Ps 18, 2–3)

GOSPOD JE NAŠ BOG, GOSPOD JE EDINI! (5 Mz 6, 4)

Ko gremo v trgovino po nakupih, redko kupimo le tisto, kar smo si zamislili. V nakupovalnem vozičku se znajdejo tudi stvari, ki jih ne potrebujemo in jih vzamemo za vsak primer, če nam kdaj pridejo prav. Podobno si predstavljamo tudi naše krščansko življenje. Sicer verujemo v Boga, za vsak primer pa kdaj pokličemo kakšno vedeževalko, beremo horoskope, itd. Prav tako ravnamo v odnosu do zakramentov. Zakramente krsta, birme in evharistije prejmemo, ker nikoli ne vemo, kdaj nam pridejo prav, saj to nič ne boli. Po drugi strani pa ne želimo prejeti prejmemo zakramenta svetega zakona, ker ta zakrament zahteva polno človekovo odgovornost. Življenje v zakonu velikokrat tudi boli, poleg tega pa ima človek sitnosti, ker mora hoditi po upravni enoti, če se hoče ločiti. Vse zgoraj našteto je sad nezrelega krščanstva, ki mu lahko rečemo »izbirno krščanstvo«. Izberemo namreč tisto, kar nam godi. Gospod pa je zahteven in želi, da se mu popolnoma podarimo v vseh življenjskih situacijah. Če bomo Boga postavili v središče našega življenja, in, če bomo s srcem verovali v svobodo, ki nam jo po križu podarja Jezus Kristus, potem bomo brez kompromisov na poti v Božje kraljestvo.