Duhovna misel za 31. nedeljo med letom

»Vsakdo, ki ima upanje vanj, se očiščuje, kakor je on čist.« (1 Jn 3, 3)VESELITE IN RADUJTE SE (Mt 5, 12)

Kaj pomeni za nas prvi november? Je to dan žalosti ali veselja? Če ta dan še vedno poimenujemo dan mrtvih, nam gotovo v srcu povzroča negativne občutke, ki nam jih povzroča misel na izginotje v nič. Če pa ta dan imenujemo dan vseh svetih, pa nas misel usmerja k našemu dokončnemu cilju, ki je večno veselje pri Bogu. Zato za kristjana prvi november ne more biti dan mrtvih, ampak dan večnega življenja v katerega nas je poklical Bog pri svetem krstu. »Veselite se in radujte se, kajti veliko je vaše plačilo v nebesih,« (Mt 5, 12) pravi Jezus v govoru na gori. Praznik vseh svetih je lahko za nas prelomnica, da se nehamo obremenjevati s težo let in metati pesek v oči, češ, saj še nismo tako stari. Za kristjana ne pride v poštev nobeno tarnanje nad leti, ampak veselje nad večno mladostjo. Tisti, ki živi v Bogu, je večno mlad in bo mlad ostal, ne glede na fizične zakonitosti bolezni in umiranja v zemeljskem pomenu. Ob prazniku vseh svetih se veselimo skupaj z vsemi, ki že živijo v nebesih, med katerimi so tudi naši starši, sorodniki, prijatelji in znanci. Naj nam izprosijo, da bi svetost živeli že tukaj na zemlji, da bo potem fizični odhod iz bivanja na zemlji, samo prehod iz zemeljskega bivanja v nebeško veselje.