Duhovna misel za 4. adventno nedeljo in BOŽIČ

Sveče na adventnem vencu so zagorele v vsej polnosti in luč Gospoda prihaja med nas. Upam in želim, da ste tudi vi poskrbeli za svetlost vaših src in za svetlobo, ki preganja temo greha, medsebojnih nerazumevanj, zagledanosti vase in brezbrižnost do drugih. V tednu, ki je pred nami vam želim ob božični devetdnevnici lepo pripravo na božični praznik in uspeha pri vašem krščanskem poklicu, ko boste, tako upam, tudi oddaljene kristjane vabili bližje k Novorojenemu.
Z radostjo obhajajte sveti večer in bodite hvaležni, predvsem vsi, ki boste na sveti večer sami, da smo v Kristusu ena velika družina. Božični zvonovi, ki bodo na sveti večer v naši župnijski cerkvi ob 17. uri naznanili začetek svetega večera naj odzvanjajo veselo glorijo: Slava Bogu, mir ljudem v naši Trboveljski deželi.

»Božič pomeni se na novo roditi,  
pomeni sprejeti,
pomeni deliti!«

Doživeto obhajane praznične dni želim vsem župljanom, pa tudi vsem neverujočim ali drugače verujočim v našem kraju.

Vaš dušni pastir