Duhovna misel za 5. velikonočno nedeljo

»Vi pa ste izvoljeni rod, kraljevo duhovništvo, svet narod. (1 Pt 2, 9)


BOŽJA BESEDA SE JE ŠIRILA (Apd 6, 7)

Danes vlada v naši župniji novo upanje. Enajst fantov in deklet prvič pristopa k svetemu obhajilu in tako prvič v polnosti prejema zakrament svete evharistije. Upanje, da bodo ti mladi kristjani krojili prihodnost krščanstva v naši župniji je toliko bolj utemeljeno, ker otroci prihajajo iz krščanskih družin v pravem pomenu besede, kar je danes vse večja redkost. S svojim zgledom stojijo za njimi njihovi starši, ki v večini tudi sami redno pristopajo k zakramentoma sprave in evharistije. Le na ta način ostaja upanje, da se bo Božja beseda širila, kakor se je širila v času prvih kristjanov. Prvi kristjani so redno prebirali Sveto pismo in bili s tem poslušni Božji besedi, moč za življenje pa so črpali predvsem iz svete evharistije. Po svoji naravi je krščanstvo vedno mlado. Njegova mladost pa je odvisna od gorečnosti in »Božjega naboja« članov Cerkve. Prvoobhajancem in njihovim staršem želimo, da bi bili vedno mladostni, pogumni in goreči. Vsi skupaj se med seboj opogumljajmo z Božjo besedo v srcu. Vrhunec našega življenja pa naj bo Gospodov oltar na katerem se daruje Njegovo Telo in Njegova Kri.